Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan zárhatom ki a feleségem?

Hogyan zárhatom ki a feleségem?

Figyelt kérdés
Házas vagyok, de nem élek együtt vele már 15 éve. Azóta vettem egy ingatlant, és egy másik emberre szeretném hagyni a végrendeletemben. Megtehetem ezt anélkül h neki járna bármennyi rész is? Lehetséges az, hogy csak az ingatlant hagyom másik emberre és semmi mást?

nov. 15. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Miért nem váltok el?


A végrendelettel kizárhatod az öröklésből, de ha genyó akar lenni, akkor elég hosszadalmas lesz a hagyatékátadás.

nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyszerűbb, ha elváltok.
nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozd oda és tartsd meg a haszonélvezetet.
nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Mivel hivatalosan hazasok vagytok, az ujonnan vett ingatlan kozos tulajdon lett.


Amugy 15 ev alatt megis mire vartal a valassal?

nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:
100%

#4

"A házassági vagyonközösség megszűnik, ha a házassági életközösség megszűnik.

A kialakult gyakorlat szerint a házassági életközösség lélektani, erkölcsi és vagyoni összetevőkből áll és annak rendszerint tartalmi elemei a közös háztartás, a közös gazdálkodás, illetve a bensőséges személyi viszony."

nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:
100%

De biztosabb lenne elválni vagy legalább a házastársi vagyont megosztással rendezni. Ezt egyik fél is kérheti. Válás nélkül is.

pl. [link]

nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
szoval vettel ugy egy ingatlant hogy kozbe feleseged van akivel meg nem tartod a kapcsolatot? :)) tanulopenz haver...
nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm az infót, férjecském!
nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!