Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kellett volna ezért a...

Mennyit kellett volna ezért a munkáért fizetnem?

Figyelt kérdés

Egy kis autóbontót üzemeltetek, és anyósomék megkértek, hogy adjak valami munkát a nejem 20 éves öccsének, mert nem csinál semmit a gyerek. Ez egy kis egyszemélyes vállalkozás, nincs szükségem alkalmazottra, és a kölyök egyébként sem akart bontóban dolgozni, így azt beszéltük meg, hogy majd eljön velem németbe autókat hozni. Jogsija nincs teherautóra, így csak a rakodásban/csörlőzésben tudott segíteni, ami kb 4 óra aktív munkát jelentett a 4 autó esetében. Az egész kanyar 4 napig tartott, és mikor hazaértünk adtam neki 50 ezret, ezután azt híreszteli mindenkinek, hogy én milyen sóher vagyok és kizsákmányoltam.

Na de az egész nem is az én ötletem volt, nem is akartam magammal vinni, csak anyósék kértek meg, hogy adjak melót a gyereknek, mert naphosszat csak játszik. Fizetésben sem egyeztünk meg, és nekem egyébként sem érte meg 50 ezret fizetni ezért a munkáért, most mégis én vagyok a rossz.



nov. 18. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ennyi volt, elvagta maga alatt a a fat. Ult a kocsiban gyakorlatilag semmit csinalva, mit szeretett volna? Nagyon nincs kepben a kiscsavo. De egy gondod megoldodott, soha tobbet.
nov. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból el se vittem volna.
nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet mondani az anyúsnak, hogy kereshet a srác jobban fizető állást, te pedig köszönted a lehetőséged de nem szeretnéd alkalmazni.
nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző hozzászólókkal.


Majd kapja a "pofont" másoktól, aztán utólag belátja, hogy még túl is lett fizetve nálad.


Ilyen mérgező dolgokkal nem kell foglalkoznod! Neked a lelkiismereted tiszta, mindenki más úgyis azt terjeszt, amit csak akar, megakadályozni nem tudod.

nov. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nincsennek tisztsában azzal, hogy mennyire nem egyszerü pénzt keresni vállalkozóként. Ha valaki képes felépíteni valami folyamatot, amit egyedül működtet akár hiába keres nagyon jól vele, az nem jelenti azt, hogy el bír tartani egy alkalmazottat. Se folyamatok se elég bevétel nincs általában ehhez. Aki valaha vállalkozott, az tudja érti ezt. Aki nem tudja, hogy megy ez csak azt látja, jól élsz az úgyis azt fogja gondolni, hogy soher .... vagy.


Jó tanuló pénz volt ez, hogy nemet kell mondani az ilyen kérésekre.

nov. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá szükséged, nem kellett volna elvinned. Szerintem kevés a 4 napért a pénzt, ettől függetlenül nem gondolom, hogy átverted. Ő is megkérdezhette volna, hogy mennyit gondolsz ezért a munkáért.
nov. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
A 4 órás munkáért 16000 bőséges bérezés lett volna. Egyébként mit evett 4 napig?
nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amit a nejem pakolt az útra, nem álltunk meg étteremben, vagy ilyesmi. De elég jól felszerelt a kamion, van hütő, tüzhely, stb, szóval minden nap volt meleg étel. Inverterem is van, így egész úton laptopozott/játszott, amit amúgyis csiált volna otthon, csak itt még pénzt is kapott érte.
nov. 19. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!