Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 18 éves kor alatt pénz keresés...

18 éves kor alatt pénz keresési lehetőség?

Figyelt kérdés
Pénzre lenne szükségem mint minden más embernek és ezért hajlanó is vagyok dolgozni, 16 éves vagyok de ahol én élek még ebben a korban sem nagyon vállalhatóak diákmunkák csak nyáron. Kisebb korom óta próbálkotam market placen tárgyak árulásával de ez csak akkor megy ha van mit eladni. A nyáron anyukám a cégénél feketén alkalmazott a gyárban, a szomszéd városba kellett elmennem vonattal jártam 5-kor keltem és későn értem haza de mindent a pénzért tehát elhatározásom az van, esetleg nincs valakinek bármi ötlete vagy esetleg saját tapasztalata, hogyan lehetne pénzt keresni vagy ti hogyan kerestetek pénzt ennyi évesen?

nov. 18. 16:58
 1/3 anonim válasza:
63%
Gyorsétterembe mindig keresnek diákmunkásokat
nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Saját tapasztalatot írhatok, de nagyon durván le leszek pontozva. De egye fene:


Olyan szerencsés helyzetben voltam, hogy informatika szakon voltam gimnáziumban, és nulladik évben előadást kellett tartanom a kriptovalutákról. Abban az időben kezdett beindulni ez az egész, úgyhogy egy teljesen új téma volt, amiről korábban soha nem hallottam. Ahogy néztem utána a témának, egyre jobban beleástam magam a cryptoba, és úgy döntöttem hogy a Deak téri BTC automatából veszek Bitcoint a saját megtakarításomból. Ekkori árfolyama kb $1700 volt, nekem meg 15 évesen viszonylag sok pénzem volt örökség miatt és majdnem mindet beleraktam Bitcoinba (ez egyébként üzletileg nagyon hülye döntés, de 15 évesen még nem gondol ilyenekre az ember). Aztán mikor beindult a piac, eladtam a bitcoint és elkezdtem daytradelni eleinte poloniexen, aztán binanceon. Volt hogy buktam is, anno a Bitconnect piramis játékon több mint 1 millió Forintot buktam, de ekkorra már elég sok pénzt kerestem daytradeből. Napi 1%-ot meg tudtam keresni ami nagyon jónak számít. Ezen felül kezdtem el építeni a portfoliomat ami főleg BTC, Monero, Ethereumból állt. Aztán apámmal közösen vettünk bányász gépeket is. Összesen 24 kártyát (4 riget). Úgyhogy 17 évesen már elég jól kerestem így, ami azért volt vicces mert még iskolába jártam, de többszörösét kerestem havonta a tanáraimnak. Aztán ahogy betöltöttem a 18-at, eladtam majdnem mindent, leadóztam amit le kellett és ingatlanokat vettem kiadásra. Most jelenleg egyetemen vagyok és a lakáskiadásokból tartom fenn magam.


Mint mondtam, igazából csak jókor voltam jó helyen és baromi sok szerencse kellett hozzá (meg az is segített hogy volt kezdőtőkém örökségből amit bele tudtam rakni). Úgyhogy azt tanácsolom neked is hogy nézz utána a kripto tőzsdének és tanulj meg daytradelni. Ha már a nyári munkádból van akár csak 100 ezer Forintod, napi 1%-al számolva, havi 30 ezret keresel kb napi 2 óra "munkával". Hobbinak is jó amíg ilyen kis pénzekkel csinálod. Eleinte bukni fogsz, de majd megtanulod elemezni a chartokat, meg ahogy egyre több hírt olvasol a témában, fogsz tudni jó döntéseket hozni. A napi 1%-ot úgy kell érteni amúgy hogy átlagban. Nekem is volt hogy csináltam egy nap 4%-ot, de másnap meg mondjuk buktam 2%-ot, harmadik nap csináltam 1%-ot stb. Amit megtanultam hogy stop losst mindig kell állítani, mert ott tud sok pénz elúszni

nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

"Kisebb korom óta próbálkotam market placen tárgyak árulásával de ez csak akkor megy ha van mit eladni."


Ez egy baromi jó lehetőség most is. A te korodban és helyzetedben jelenleg nincs semmi más, amivel hasonló mennyiségű pénzt tudnál csinálni.


Azt azonban észre kell venned, hogy ez nem csupán "eladás"-ból kell álljon, hisz valójában "adás-vétel".


Tehát, körülnézel a helyi/környékbeli ócskapiacon (lomtalanításon), a különféle adásvételi és aukciós oldalakon, akár a helyi turikban, s ígéretesebb darabokat megveszel, s drágábban meghirdeted és eladod az arra érdemeseknek.


A profit egy részét mindig vissza kell forgatni az üzletbe...

nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!