Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan anyagot ajánlan...

Tudnátok olyan anyagot ajánlani, amiből megtanulhatók a pénzügyek/befektetések?

Figyelt kérdés
Meglehetősen sokszor elhangzik itt, hogy pénzügyi analfabéta az, aki nem lát túl az állampapíron. Én is az vagyok, de szeretnék tanulni, viszont ehhez átfogó és jó anyagot még nem találtam, amiért nem kellene egy vagyon kifizetni, de teljesen az alapoktól bevezet pl. a tőzsde világába. Ajánljatok ilyeneket kérlek!
nov. 23. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként a Kiszámoló Akadémia a youtube-on.


Aztán ugyanott ilyen csatornák, mint pl. Érthető pénz, Bence Balázs, Inwestblog, Pénzügyi Fitnesz, Kékesi Dóri, s ezer másik, az érdeklődésednek megfelelően.


Forexspecifikus csatorna pl. az őszinteforex, az Admirals Magyarország Hideg Zoli videóival, Market Frequency stb.


elemzeskozpont.hu az egyik legjobb, magyar nyelvű tudástár.


A technikai elemzést Szoboszlai Attilától érdemes megtanulni, itt: [link] Minden munkanap van (piacelemzéssel egybekötött) képzés, a részvételnek nincs semmilyen feltétele, s ingyenes.


A fentiek mind ingyenesek, s bárki számára hozzáférhetőek.

nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kiszámolót már végignéztem, de az szerintem amellett hogy nem naprakész már sajnos, "komolyabb" befektetésekre nem tanít meg. Vagyis kéne egy második szintű akadémia belőle.

A többinek utánanézek, köszi.

nov. 23. 11:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Kiszámoló csak az alap. Régivágású, konzervatív. Emiatt valóban szelektíven kell figyelembe venni.


Ha Kiyosaki műveit nem olvastad, az egy jó lépcsőfok lehet, de csak a Gazdag papa szegény papa és a Cashflow négyszög című könyveivel, a több hanyagolható. Bodo Schafer Út az anyagi függetlenséghez c. könyve is alapmű.


Youtube-on egyébként elképesztően sok videó van a témával kapcsolatban magyar nyelven is, az első válaszban csak néhányat említettem, a legfontosabbakat. De ha rákeresel a tőzsde, befektetés, forex, részvény stb szavakra rengeteg egyéb találat lesz, válogass közülük a saját érdeklődésed szerint.


Merthogy azzal érdemes foglalkozni, ami érdekel, ami foglalkoztat, ami leköti a figyelmed. Lehet, hogy a részvények világa érdekel, de lehet, hogy a forex unalmas. Lehet, hogy a forex villámgyors tempója sokkal közelebb áll hozzád, mint a részvények lassúsága. Nem tudom. Lehet, még te sem. Ezt ki kell tapasztalnod. Lehet, hogy a kriptók világa az, ami majd megfog. (Én ezt épp kihagytam, 2009-ben és az azt követő években nem vettem bitcoint, azóta meg engem már nem érdekel. Sajnos, már nincs benne az a potenciál, ami az első években még benne volt.)

nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%
Andreeas anton internet of money, michael saylor videok...
nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!