Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki pénzügyi tanácsadóként...

Aki pénzügyi tanácsadóként dolgozik, mi a tapasztalat? Mennyire nyitottak az emberek, "potenciális ügyfelek" a tanácsadásra, különböző biztosításokra?

Figyelt kérdés

Érdemes belevágni?

Nekem nem annyira konfortos, pláne az ismerőseimet környékezgetni ilyenekkel, de állítólag jól lehet keresni meg az embereket érdekli. Nem tudom... Ha csak már meglévő emberekkel kéne konzultálni akkor oké, de én nem szívesen keresek meg újakat.


Aki éppen a csapatát építi és reméli h elkezdem, az nyilván azt mondja, hogy jó biznisz, de mi a valós tapasztalat?


nov. 28. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek 99%-a csípőből elutasít.


Eleve amit te "pénzügyi tanácsadónak" hívsz az nem pénzügyi tanácsadó csak egy értékesítő ügynök. Fingjuk nincs a pénzügyi termékekről, csak azt értékesítik, amire jó jutalékot kapnak ami általában befektetési egységgel kombinált élet vagy nyugdíjbiztosítás.


A társadalom jó része mélyen meg is veti ezeket az embereket, mert sokszor csalárd gátlástalan piócák. pl rábeszélnek valakire egy ul-nyugdíjbiztosítást, amit mondjuk havi 20ezer Ft-tal kell fizetni, de azt már nem reklámozzák, hogy ebből mondjuk csak 12ezer Ft lesz a te havi felhalmozott tőkéd, 8ezer meg elment az ügynök jutalékára, a biztosító jutalékára, a biztosító alapkezelőjének a jutalékára stb...


Eleve úgy él a köztudatban ez az egész "tanácsadó" szakma, hogy ezek többnyire ballagóöltönyös dilettáns hülyegyerekek, akik vagy kibukta egyetemről vagy előtte egy boltban árufeltöltők voltak, csak elhitték hogy ezeknél a cégeknél majd ők lesznek a "wall street farkasa".


Ha jót akarsz magadnak inkább kerüld el ezeket.

nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha oda se mész új emberekhez, felejtsd el ezt a munkát. Ez az egész a gátlástalan kapcsolatépítésről szól, ha kell, az utcán, plázában szólítgatsz le mindenkit, ha kell, akkor a kollégádon, ismerősödön is átgázolsz.
nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es jól leírta.

Elvileg nagyon jól hangzik ez a dolog. Van egy kis pénzem, be akarom fektetni, hogy jól jövedelmezzen. Hová fektessem? Hát természetesen abba a cégbe, biztosítóba, ahol ő dolgozik. Nem neked akar ő jót, csak a saját jutaléka érdekli. Én egyszer fiatalkoromban meghallgattam egy ilyen tanácsadót, valami olyan biztosítást ajánlott, ami egyben befektetés is lett volna, és 30 éve kellett volna fizetnem valami havi 30.000 ft-ot, aminek a fele az ő jutaléka lett volna, a másik fele kamatozott volna valami minimálisat nekem. Hozzáteszem, hogy ez a 30.000 ft, az akkori havi jövedelmem kb. fele volt. Hát, elég durva.

Mondtam neki, hogy ez számomra nem hangzik túl jó tanácsnak, akármelyik bankban lekötöm a pénzem, kamatozik évi 3-4 %-ot, azzal jobban járok, de akármelyik bankba bemész, azért ennél jobb ötleteik vannak az ottani dolgozóknak.

nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az igazán pénzesek, akikből szakíthatnál, pontosan tudják, hogy ezek a pénzügyi tanácsadónak mondott valakik nem nekik akarnak jót, hanem saját maguknak. Ezáltal a pénzügyi szempontból kevésbé tudatos, már elnézést, de butább csoportot kell megtalálniuk és beforgatniuk, beetetniük. Lehet, hogy valakinek van ehhez gyomra, nekem nem lenne. Nettó lehúzás. Mondom ezt úgy, hogy én is jártam ilyen tanácsadónál, kétszer is kíváncsiságból. Hitelt akár tényleg tudnak jó konstrukcióban intézni, de kb. ennyi a hasznuk.
nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!