Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg akart büntetni a NAV de...

Meg akart büntetni a NAV de én otthagytam őket. Milyen következménye lesz ennek?

Figyelt kérdés
Facebook marketplace -en hirdetek vázákat, porcelánokat könyveket ilyesmiket. Nyilvános helyen találkoztunk. ÉN magánszemélyként árulok használt dolgokat NEM ÜZLETSZERŰEN. Ezek a saját megunt dolgaim. Lehet hogy a felhasználónevem megtévesztő ( XY Régiségbolt ), DE ez csak egy felhasználónév a facebookon, amolyan vevőcsalogató hogy nézzen körül, nem egy cég. Mivel magánszemély vagyok nem adok nyugtát senkinek. Igen, valóban azért hoztuk létre ezt a facebook profilt hogy áruljunk, az már csak mellékes hogy nem csak én árulok itt hanem többen is hirdetjük a dolgainkat és segítünk így egymásnak, most ezt nem részletezem. Ennek ellenére meg akartak büntetni adócsalásért. Mindezeket elmondtam nekik is persze. Hát ezek után fogtam és otthagytam őket. Semmit sem tudnak rólam vagy inkább rólunk
nov. 30. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
600.000 forint felett adot kell fizess. Az adocsalast meg ok kell bizonyitsak...
nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthagytad őket, akkor egy másik országot kerestél ?

Vannak adó paradicsomok ahol nem kell befizetni semmit.


Sokan elköltöznek emiatt Svédországból is .

nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Ne izgulj, a NAV facebook csoportja mindent lementett az oldaladról, amit hirdettél.


Csak bemutatod nekik, hogy mind megvan, akkor látják, hogy nem érted el a 600ezret.

nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1# lehet a nav vásárolta fel a tárgyakat, hogy legyen bizonyítéka ...
nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És tételezzük fel, hogy olcsóbban adtam el mint amennyiért hirdettem azt hogy bizonyítsam? Itt mindenki alkudozik azért is kell drágábban hirdetni. A másik pedig a lényeg: Nem én egyedül férek hozzá a profilhoz, többen árulunk mindenki a saját dolgait. Namármost a nav honnan tudja, hogy mit hirdettem én? Egyébként nem értem még el a 600 ezret most kiszámoltam ( mindent beleírok egy füzetbe.)
nov. 30. 18:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hár ez eléggé úgy hangzik, hogy valóban feketéztetek a spanokkal, és bénán csináltátok, buktatok. Majd még keresnek, nyugi.
nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Börtön pl. ha sokat vergődsz.
nov. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
ebbű baj lesz
nov. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Aztan a vazakat es porcelanokat es a konyveket honnan szerezted? Mind a tied mar 20eve?

Mert ha valahonnan vetted olcson nem reg hogy aztan eladd kesobb az bőven kimeritheti az uzletszeruseget es akkor mar elso forinttol adokoteles.


Hogyan tudod igazolni hogy azok a vazak a tieid mondjuk evek ota?

Mert ha te csinaltad hogy eladd akkor bukta. Ha 3honapja vetted es most eladod akkor arra szinten nehez ramondani hogy meguntad es eladod. Egy porcelan vagy egy vaza az teljesen mas mint egy xbox

dec. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mind az enyémek amiket árulok, nem azért vettem hogy eladjam, sokat örököltem is vagy kaptam de nem kell már. Nyilván sehogyan nem tudom igazolni az eredetüket
dec. 2. 00:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!