Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzem legyen eltéve...

Mennyi pénzem legyen eltéve "biztonsági tartalékba"? Neked hol van a határ, amennyi alá nem mehet a bankszámlád?

Figyelt kérdés
2023. dec. 4. 11:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a múlt héten 3200 forint volt a számlámon :D Szerencsére azóta jött utalás, de na. Szóval nálam nincs határ. 280 ezret kapok egy hónapban, ennyiből nem lehet tartalékolni, pedig nem lenne sok a 4-6 havi jövedelem félretéve, csak hát hogy, ha minden elmegy. Lakáshitel, rezsi, kaja, két gyerek és bumm, már ennyi volt, és még csak nem is volt karácsony meg semmi. Hiába tudom én, hogy félre kéne tenni. HA esetleg lenne miből, akkor 5-600 ezret minimum mindig tartanék a számlán, az a legtöbb hirtelen költséget (mint elromlott hűtő, mosógép, gyereknek ruha, autószerelési költség, akármi) fedezi, ennél nagyobb hirtelen kiadás szerintem nem valószínű (mittudomén, az, hogy leég a ház és benne minden ingóságod viszonylag ritka, és erre meg ugye ott van a biztosítás).
2023. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2 millió a vésztartalékunk. Ezen felül még szeretünk 1,5-2 milliót tartogatni nem várt eseményekre, családi házban ennek az összegnek nem nehéz a hátsójára verni, ha beüt a krach és tönkremegy ez-az.
2023. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

6 havi a nagyon minimim, de akkor vagyok nyugodt, ha 1 évi megélhetésre való van könnyen elérhető helyen.

Valamint otthon tartok 1-2 hétre elegendő KP-t.

2023. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fél évnyi fizu legalább.
2023. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem 0ft, ami alá nem megyek - tehát nincs folyószámla hitelem. Volt, hogy hónapról hónapra éltem, most van pár száz ezer Ft tartalékban, nemrég több volt, de autót kellett vennem.
2023. dec. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!