Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzem legyen eltéve...

Mennyi pénzem legyen eltéve "biztonsági tartalékba"? Neked hol van a határ, amennyi alá nem mehet a bankszámlád?

Figyelt kérdés
dec. 4. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Ott ahol meghúztam. Ezt mindenki maga kell tudja.


"Szakértők" szerint minimum 4-6 havi fizu kéne lenni tartalekba, ha baj van. De manapság szerintem kevés ember tud ennyit tartalekolni, esetleg átlagber körüli bérbol esetleg.

dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Háát szerintem ez nagyon helyzetfüggő.


Nekem most nullázódni fog nagyjából. De különleges helyzet lépett fel. Illetve 22 éves egyetemista vagyok. Szóval szerintem még elfogadható.

dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, nekem volt ennyi tartalékom, aztán jött közbe valami, ami miatt el fog fogyni. De épp erre volt a tartalék.
dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem tartok bankszamlan pénzt, vagyis na... elmeletben sose van 1 honapnal tovabb penz a szamlan. Kincstarnal porog pmapba. Mindig mikor jon a fizu, a masikbol ami megmaradt rakom be pmapba vagy kriptoba.
dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 5 millió a vésztartalék. Sose tudni mire kell majd hirtelen.
dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
39%
Azt mondják 6 havi fizetésnek megfelelőt érdemes, úgyhogy nekünk 12 millió van.
dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 20,000Ft, de igaz én csóró vagyok xd
dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Bankszámlán annyi pénzt hagyok, amennyi a fizetés + ami nagyobb összeget szeretnék a következő napokban felhasználni (pl nyaralás). Minden más befektetésben.
dec. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Párszázezer, több okból:

- rendszeresen relative magas jövedelmem van

- cégből bármikor tudok kivenni pénzt fizetéselélegként (felveszek készpénzt, amit a gyakorlatban persze idővel papíron is kifizetek), vagy osztalékelőlegként.

- van egy 1M-s hitelkártyám, ami pont arra való ha picit megszalad egy hónap

- Vannak olyan lekötéseim amiket mondjuk éves szinten könnyen ki tudok venni (pl állampapper), vagy ha vészhelyzet lenne (hirtelen kell soksok milla valamire, ami még nem fordult elő), akkor persze fel is tudom törni a malacperselyt

- van valamennyi fizikai aranyam, ami értékesíthető vészhelyzet esetén, nyilván itt is veszítek pár százalékot az üzleten.

dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően pár millió van csak bankszamlán. (~5m)

Ennek egy része euróban.


Ezt nevezhetjuk vesztartaleknak, de igazából nem tartalék, hanem ez az aktív pénzállomány.

dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!