Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaphatunk büntetést az áramszo...

Kaphatunk büntetést az áramszolgáltatótól?

Figyelt kérdés

Mi történik, ha valaki kárt tesz a villamos hálózatban az utcán?

Pl fakivágás közben ráesik fa a légkábelre az utcán és emiatt leszakad a vezeték. Ki kell jönni az áramszolgáltatónak, 1-2 órás javítás stb..


Ilyen esetben büntetés jár? Jelzik az önkormányzat felé is vagy mi történik ilyenkor?


A szüleimmel esett meg ez most sajnos. Olyat bíztak meg fakivágással, aki nem áll a helyzet magaslatán, kertjükben lévő fa, leszakította a fószer a villanyvezetéket egy ággal. Kijött a szolgáltató, megcsinálták ketten egy óra alatt,sima személyautóval, de nem nagyon mondtak semmit apukámnak, hogy most mi lesz. Nem apukám csinálta személyesen, de az ő ingatlanján belül levő fa volt amit XY vágott, nem ő.


Na most ilyenkor mi van? Akkor ez most kinek kell amúgy is fizetni?

Utána jártam kb 100 ezres tétel lehet, ha jól néztem amit kifizettetnek saccra.

Még a pénz (javítási költség) nem is annyira nagyon tragikus, a többi érdekelne, hogy lehet e ebből bármi bajuk vagy nagyobb következménye ennek?



Nem is tudom mennyire őszinte velem apukám, azt mondja nem mondtak neki semmit se mi lesz, nem tudom ez igaz e, ezért kérdezem.



Az tiszta sor, hogy valakinek ki kell fizetni mondjuk ezt a 100 ezret (kinek ez sem világos nekem, annak e aki vágta a fát vagy annak aki megbízta) De továbbiak?


dec. 7. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Büntetést nem kaptok, az áramszolgáltató nem hatóság. Viszont a kárt lehet hogy megfizettetik, s mivel az apád biztosan nem kötött írásbeli szerződést a nagytudású favágóval, mindent le fog tagadni és apád fizet.
dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szoktak felvenni jegyzőkönyvet, a károkozóval pedig jobb esetben aláíratják, hogy elismeri a felelősségét. A kárt lehet kiszámlázzák.

Ha közel van valamihez a kivágandó fa, akkor írásbeli megállapodást kell kötni, hogy a favágó vállalja a felelősséget, esetleg meg lehet kérdezni van-e felelősség biztosítása. Ezek a vállalkozók nyilván drágábban végzik a munkát, de ilyenkor hatványozottan igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve... Ha náluk valami történik, vállalják érte a felelőséget. Éppen ezért szinte sosem történik náluk ilyesmi. :) Papír hiányában a felelősség a fa tulajdonosáé.

Ha normális volt a szolgáltató, lehet simán beírja, hogy az időjárás miatt leszakadó ág rongált és jónapot...

Szóval nem tudni mi lesz, kb. a hibaelhárítókon múlik.

dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha volt szerződés akkor a favágót fogja érinteni. Ha nem, akkor fogjátok az időjárásra. Szélvihart nehéz lesz beperelni.
dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem büntetésnek hívják hanem kártérítésnek. Nyilván az okozott kárt meg kell téríteni.
dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!