Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szüleim örököltek 25 milliót....

Szüleim örököltek 25 milliót. Mibe fektessék, ami biztonságos és hoz is valamit?

Figyelt kérdés

Apa teherautó sofőr, havi nettó 400-450 körül kap, anya pedig bolti eladó, havi netto 220-250 körül kap.


Nem sokat tudnak félretenni, mivel láncdohányosok és alkoholisták. Havi 300 ezer ft megy cigire, piára, maradék kaja meg rezsi.

Minimálisan tudnak félretenni, havi 50 körül.

Sehova nem járnak, mert akkor nem tudnak inni, és nem veszik meg máshol az alkoholt, mert vendéglátóhelyen bevinni a napi mennyiséget egy vagyon.


50 felettiek, délután már használhatatlanok, és a sofőr melótól vannak derékproblémák is.

Egy 10-15 évet még biztosan dolgozni fognak, de sosem vállalkoztak, nem is értenek hozzá. Gondolkoztunk saját fuvarozáson, bármi hasonlón, de nem találtuk meg a piaci rést, hogy megérje 8-15 milliót fektetni saját autóba.


Gondolkoztam sok vállalkozáson, de a cigifüst miatt, és az elektronikai analfabétaság miatt mindent elvetettem.

Helyesírási gondok is vannak, és nagy önérzet, ami biztosan nem lenne vásárlóközpontú.


Így marad az a megoldás, hogy befektetnénk, lekötnénk az összeg 80-90%-át.

Sosem fognak már örökölni és keresni sem, szóval ez egy tartalék életük végéig.

Szeretném minél biztosabban lekötni nekik, diverzifikáltan, aminek vannak negyed, fél vagy egy éves kifizetései, esetleg havi.


Gondolkoztunk vidéki egyetemvárosban ingatlan vásárláson, az se baj, ha nagyon lelakott, mert teljeskörűen értünk lakásfelújításhoz én és fater is.

Ez talán belefér a keretbe és hozna havi 130-150 ezret biztosan.


Másik ötlet, hogy valutákba tesszük bankban (chf/usd/eur), esetleg állampapír, de azt nagyon nem szívesen, esetleg osztalékfizető részvényekbe 10-20%-ot, a nagyok közül, vagy s&p500.


Ti mit csinálnátok a helyemben? Mibe fektetnétek, hogy a legnagyobb biztonsággal megmaradjon a tőke és hozzon is valamit?

Talán az ingatlan lenne a legjobb megoldás, de arra nagyon ki van centizve a pénzünk.


(Én még arra is gondoltam, hogy 2 ingatlant venni, de az egyiket behitelezni 100%-osan. Többet hozna az albérleti díj, mint a fix ft alapú hitel összege, és idővel 2 ingatlan lenne)

Ha mégis beüt valami, el lehet adni.


Én jelenleg diák vagyok, orvosi egyetemen, de oktatok mellette, van egy lezárt évem a vállalkozásban és havi 400 a nettó bevételem, lehet tudnék én is hitelt felvenni.


Szüleimnek van hitele, 11m ft, de van egy 30 milliós lakás, meg egy 120m körüli ház.

Ez minden, szinte semmi ingóság, kis értékű autók.


Minden hasznos tippet szívesen fogadok, és köszönöm előre is!


dec. 14. 03:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Bitcoin
dec. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Visszatértek a bitcoin cowboyok. De jó, hogy nem voltatok egy csomó ideig. Szerintem továbbra is ingatlan, mert abból tényleg tudtok havi fixet csinálni. Hitelt tudtok-e kapni rá? Szerintem nem.
dec. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%

Isten mentsen mindenkit egy pias sofortol.

Tudom, tudom meloban nem iszik soha.. csak utana ami kimegy belole.

dec. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
25 millióért 2 ingatlant venni? 2 garázsra gondoltál egy vidéki kisvárosban?
dec. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Tegyétek be állampapírba, azzal semmi gond nincs, meg kb a pénzügyi képzettségüknek megfelelő.
dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Minek félretenni? Alkoholista láncdohányosként a nyugdíjas kort se fogják megélni.
dec. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Láncdohányos alkoholisták. Teljesen mindegy mibe rakod nekik, rövid időn belül kitalálják, hogy milyen "fontos" dolog miatt kell feltörni a megtakarítást és szépen felélni apránként.

Ha meg akarod őrizni ezt a pénzt, akkor adják neked és használd fel saját ingatlan önerőnek vagy bármi.

Egyébként nyilván az állampapír a jolyjoker ilyen esetben továbbra is. Befektetési ingatlan ennyiért felejtős

dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

A valuta nem befektetés, ugyanúgy inflálódik, ha bankban van az deviza, de szintén nem befektetés.


Az állampapír a legbiztonságosabb, hosszútávra egy stabilabb ETF pl. S&P500 is az.


Ha értetek a lakásfelújításhoz akkor nyilván az is megéri, de az alapanyagot ott is meg kell venni.

dec. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
Én is azt gondolom, hogy megtakarításként megtalálják a módját, hogy a seggére verjenek. 1-2 évre, amíg 6-7%-nál többet hoz a PMÁP még, addig ott pihentetném a pénzt, közben pedig elkezdenék ingatlanokat nézegetni és kialakítani az elvárásokat. Túl messze nem érdemes, mert az odarohangálás elviszi a "haszon" egy részét. Inkább legyen egy kisebb hiteles, de jól kiadható, korrekt ingatlan, kezelhető távolságban. Pár év alatt kifizeti magát. Az ingatlanból nehezebben húzzák ki a szüleid a pénzt, így szerintem ez kvázi őket védi és szereznék benne én is tulajdonjogot/haszonélvezetit, hogy nélkülem ne tudják eladni. Nem azért, mert sajnálom tőlük a saját örökségüket, hanem hogy ne verjék el azt is cigire.
dec. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem csinálsz vele semmit, a halálba isszák majd magukat.


Én ekkora összegből ingatlanban gondolkodnék a te nevedre, megbeszélve hogy ők kapják a kiadásból származó bevételeket, így a kecske is jól lakik, káposzta is megmarad.


Nyilván a felsoroltak is opció (az állampapper most jó, de ki tudja 2-3 év múlva... a részvénypiac a bezuhanás szélán áll... stb).

dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!