Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szüleim örököltek 25 milliót....

Szüleim örököltek 25 milliót. Mibe fektessék, ami biztonságos és hoz is valamit?

Figyelt kérdés

Apa teherautó sofőr, havi nettó 400-450 körül kap, anya pedig bolti eladó, havi netto 220-250 körül kap.


Nem sokat tudnak félretenni, mivel láncdohányosok és alkoholisták. Havi 300 ezer ft megy cigire, piára, maradék kaja meg rezsi.

Minimálisan tudnak félretenni, havi 50 körül.

Sehova nem járnak, mert akkor nem tudnak inni, és nem veszik meg máshol az alkoholt, mert vendéglátóhelyen bevinni a napi mennyiséget egy vagyon.


50 felettiek, délután már használhatatlanok, és a sofőr melótól vannak derékproblémák is.

Egy 10-15 évet még biztosan dolgozni fognak, de sosem vállalkoztak, nem is értenek hozzá. Gondolkoztunk saját fuvarozáson, bármi hasonlón, de nem találtuk meg a piaci rést, hogy megérje 8-15 milliót fektetni saját autóba.


Gondolkoztam sok vállalkozáson, de a cigifüst miatt, és az elektronikai analfabétaság miatt mindent elvetettem.

Helyesírási gondok is vannak, és nagy önérzet, ami biztosan nem lenne vásárlóközpontú.


Így marad az a megoldás, hogy befektetnénk, lekötnénk az összeg 80-90%-át.

Sosem fognak már örökölni és keresni sem, szóval ez egy tartalék életük végéig.

Szeretném minél biztosabban lekötni nekik, diverzifikáltan, aminek vannak negyed, fél vagy egy éves kifizetései, esetleg havi.


Gondolkoztunk vidéki egyetemvárosban ingatlan vásárláson, az se baj, ha nagyon lelakott, mert teljeskörűen értünk lakásfelújításhoz én és fater is.

Ez talán belefér a keretbe és hozna havi 130-150 ezret biztosan.


Másik ötlet, hogy valutákba tesszük bankban (chf/usd/eur), esetleg állampapír, de azt nagyon nem szívesen, esetleg osztalékfizető részvényekbe 10-20%-ot, a nagyok közül, vagy s&p500.


Ti mit csinálnátok a helyemben? Mibe fektetnétek, hogy a legnagyobb biztonsággal megmaradjon a tőke és hozzon is valamit?

Talán az ingatlan lenne a legjobb megoldás, de arra nagyon ki van centizve a pénzünk.


(Én még arra is gondoltam, hogy 2 ingatlant venni, de az egyiket behitelezni 100%-osan. Többet hozna az albérleti díj, mint a fix ft alapú hitel összege, és idővel 2 ingatlan lenne)

Ha mégis beüt valami, el lehet adni.


Én jelenleg diák vagyok, orvosi egyetemen, de oktatok mellette, van egy lezárt évem a vállalkozásban és havi 400 a nettó bevételem, lehet tudnék én is hitelt felvenni.


Szüleimnek van hitele, 11m ft, de van egy 30 milliós lakás, meg egy 120m körüli ház.

Ez minden, szinte semmi ingóság, kis értékű autók.


Minden hasznos tippet szívesen fogadok, és köszönöm előre is!


dec. 14. 03:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%
bitchcoinba
dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Hat teged tenyleg a golya hozhatott, ilyet is ritkan hallani, hogy alkesz, proli szulok gyereke orvosi egyetemre jar. Valoszinuleg mar most okosabb, tudatosabb vagy, mint ők. Na persze neked is van meg mit tanulni, pl hogy mi a kulonbseg a valuta es a deviza kozott.

Szerintem az ingatlan lenne a legjobb megoldas, egy kis hitellel megtoldva, ha kaptok. Igy azt nem tudjak elherdalni a szuleid.

dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%
Az alkeszoknak pont hitelre van szüksége, tökéletes ötlet :D :D :D
dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Hat max majd fizeti a gyerek, irta hogy van 400 ezer bevetele es idovel ugyis ove lesz minden.
dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
13# Pont azért van a kérdező, hogy kontroll alatt tartsa a dolgokat. Mondjuk adós és adóstársként a szülőkkel vállalja be a hitelt, ő lesz a törlesztő fél, a lakást kiadják, a törlesztőt kifizeti, a maradékot utalja a szüleinek. Nem nagy durranás ez, ha a szülők is belátják, hogy jobb ez így, az nagyon szerencsés!
dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Állampapír.
dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Jön mindenki az állampapírral. És ha 2-3-5 év múlva lemegy 0-ra a kamat? (Hogy ne riogassak senkVéleményem szerint akkor meg fognak ugrani az ingatlan árak. Na nem a kukutyinfalvi nádtetős 100 éves, jelenleg 1 millióért hirdetett parasztház fog sokat érni, (az lehet még mindig 1 millió lesz) hanem a frekventált helyen lévőké. Mindegy, hogy lakás vagy kertes ház, a hely számít. Én lakást néznék, ha lehet, akkor kettőt, és hitelt. Így neked már lesz kettő, és nem lesz nekik havi plusz 150 ezer bevétel, amiből még több alkoholt tudnának venni 🙃
dec. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
0%
Szerintem ritka borokba, whiskykbe lenne a legjobb befektetni.
ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!