Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-ezéshez mekkora nyelvtudá...

Ebay-ezéshez mekkora nyelvtudás kell?

Figyelt kérdés
Szokás telón beszélni az eladóval/vevővel, vagy átalában csak cseten zajlik a kommunikáció? Angolul csak annyira tudok, hogy az írott szöveget megértem, de szóban válaszolni már nem feltétlenül, vagy esetleg helytelenül. Tehát az oldal használata és az angol üzenetváltás nem okozna gondot, csak az, ha telefonon kell beszélni.

dec. 28. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben nincs üzenetváltásra szükség, a rendszerek mindent automatizálnak és csak gombokat kell nyomni. Panaszkezelésnél számít, amikor problémád van, és le kell írnod mi az. Azért ma már ezt is megcsinálja helyetted egy Google translate úgy, hogy érthető lesz mit akartál közölni.


Telefonon vagy valós időben élőben senkivel nem fogsz beszélni. Nem szóban adsz le vagy módosítasz rendelést, nem is lenne életképes vagy gazdaságos a mai világban ilyesmivel tökölni. Főleg nemzetközi viszonylatban, ahol egy kínai vagy amerika nyugat parti eladónál már 7-8 órás eltolódások is vannak. Senki nem fog telefonálgatni, mindent a neten intéznek online. Egyrészt mert nyoma van, másrészt mert ingyen van.

dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, de mégiscsak egy magánemberek közötti piactér, vagy nem? Lehet hülyeséget mondok, de én például a hazai jófogáshoz hasonlítottam, ahol többnyire magánszemélyek árulnak. Itt meg ugye úgy zajlik az adásvétel, hogy még egy 2ezer forintos kenyérpirító miatt is felhívják az eladót, hogy telefonon érdeklődjenek a termékről.
dec. 28. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sok magánszemély hirdet és vásárol is, de maga a rendszer működése inkább olyan, mint egy webshop. A vásárló rákattint hogy megveszi a dolgot, a rendszerből te automatikusan megkapod a szállítási címet, ő pedig ott tud fizetni kártyával, paypallal stb., vagy automatikusan megkapja az utaláshoz szükséges adatokat. Én sokszor vásároltam külföldről magánszemélytől, soha nem kellett telefonálni (alapból nem is nyilvánosak a telefonszámok az ebayen), és üzenetben sem nagyon kell kommunikálni mert minden automatizált, max néha ez aladó ír egy sablont üzenetet hogy "feladtam a csomagot, köszönöm a vásárlást" vagy hasonlók. Ha valamit intézni kell, vagy csak simán alkudozni akar valaki, az is mind írásban megy, az ebay saját üzenetküldő rendszerében.
dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BeefEater ***** válasza:
100%

Az eBay csak azután adja ki az eladó és a vevő adatait miután valaki megvette/nyerte a terméket. Egészen addig csak írásban, az eBay rendszerén keresztül kommunikálhattok.

Utána már akár hogy. Viszont tudnod kell angolul, különben ha valaki marhaságért reklamál el fogod veszíteni az ügyet (és a pénzedet) mert nem érted, hogy mi történik.

dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hasznos válaszok, köszönöm! Teljesen másképp képzeltem ezt a közeget.
dec. 28. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Ebayen senki nem hívogat senkit, furcsa is lenne...
dec. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!