Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ér valami fizetési hátrány ha...

Ér valami fizetési hátrány ha visszaadom a mastercard kártyámat?

Figyelt kérdés
Aliról szoktam rendelni, boltba vásárolni meg a futároknak ha jönnek, nem tudom mobillal azaz nfc lehet fizetni? és mennyit kell fizetni vagy hogy van a visszaadás?

jan. 1. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Miért adnád vissza?
jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már a kezdetekbe a banknál azt mondták nem lenne muszáj nekem, mert külföldi rendelésekhez akartam, nem igazán használom. Arra gondoltam visszaadom, és mobillal fizetek ahol kell a futároknak is, de nem tudom pl, azt se hogy milyen otp-s APP-al szokták ezt csinálni, mert nfc van a telefonomon.
jan. 1. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha visszaadod a kártyád, és nincs másik bankkártyád, nem fogsz tudni NFC-vel fizetni.

NFC-s fizetéshez a saját bankkártyádat digitalizálod a telefonodba.

jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

És amit sokan elfelejtenek az NFC-s fizetéssel kapcsolatban, hogy ha telefonnal fizetsz, akkor tök feleslegesen dobod ki az éves kártyadíjat a bankod felé.


Én azt mondom, hogy ha már KELL éves kártyadíjat fizetned, akkor ne telefonnal fizetgesd. hanem koptasd csak azt a plasztikot! AZÉ van!


(tudom, mindgyá nekem esnek néhányan, hogy de az NFC-s fizetés """sokkal""" biztonságosabb)

jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
#4: én azért esek neked, mert a kártya díja ún. elsüllyedt költség (sunk cost), nem racionális csak azért a plasztik kártyát használni, mert "ki van fizetve".
jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 Nem értem miről beszélsz.
jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: Oké 👍
jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Csak azért tudsz NFC-vel fizetni, mert van mögötte egy kártya. Ha a kártyát visszaadod, akkor az már nem lesz érvényes és nem fogsz tudni vele fizetni.


Vannak kifejezetten digitális kártyák, amik működnek fizikai adatok nélkül, de ez még nem elterjedt. Érdeklődd meg a bankodtól, hogy ki tudnak-e bocsátani olyan digitális kártyát, ami kompatibilis an NFC fizetéssel.

jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!