Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen hátrány érhet?

Milyen hátrány érhet?

Figyelt kérdés
Szüneteltetett egyeni vallalkozasom van, dolgoztam nehany napot egy helyen, megbeszeltuk, hogy efogoskent jelentenek be, erre kaptam postan egy vallalkozoi szerzodest, az utalast mar korabban megkaptam. Ha felhivom oket es szolok, hogy nem ezt beszeltuk meg mi tortenik jo esetben? Mit tudok tenni, hogy ne kelljen utolag alairni ezt a szerzodest, amirol szo sem volt, lehet-e belole bajom ha nem irom ala? Kerhetem-e, hogy ne ezen szerzodes alapjan tortenjen mindez, hanem a megbeszelt efog alapjan legyen kknyvelve?
2023. okt. 10. 09:16
 1/1 krwkco ***** válasza:

"Egyszerűsített foglalkoztatás létrehozása egyszerűen kivitelezhető. A munkaviszony a munkáltató általi kötelező bejelentéssel (a felek szóbeli megállapodása alapján) jön létre, nem szükséges munkaszerződést kötni, azonban speciális munkák esetén érdemes lehet."

[link]

Tehát szóban megszületett közöttetek az efog szerződés és elvégezted a munkát. Erre közvetett bizonyítékod is van: a kiutalt munkabér. Neked nem volt semmilyen bejelentési kötelezettséged, csak a munkáltatónak.

Szerintem nem vagy hátrányos helyzetben, ha vitára kerül sor.

2023. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!