Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendszeres befektetésként...

Rendszeres befektetésként állampapír?

Figyelt kérdés

Olyat tudok csinálni, hogy havonta rendszeresen 40-50 000 forintért mindig veszek állampapírt rendszeres megtakarításként?


Valahol olvastam, hogy lehet, de hogyan? Hogyan tudnám egyben kivenni? Mivel ugye változó futamidejűek nem?

Találtam egy ilyen videót, de nem sokat mondó… [link]



jan. 2. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz venni minden hónapban, de adott sorozatot csak néhány hónapig vagy max 1 évig árulják.


Ha sokáig csinálod, akkor lesz jópár fajta papírod.


"Hogyan tudnám egyben kivenni?"


Egyszerűen, egyszerre eladod az összeset, amid van.

jan. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet hülye kérdés, de ha minden hónapban veszek 50.000 forintért 1 éves futamidejűt, akkor az 1 év múlva nem jön vissza a számlámra?


Nekem valahogy úgy kellene, hogy meghatározott idő nélkül kamatozzon, de mégis több évig ott tartanám.

jan. 3. 00:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor lejár, akkor visszajön a számlára, de akkor majd veszel belőle egy akkor elérhetőt.


Egyszer mindegyik lejár.

jan. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

" akkor az 1 év múlva nem jön vissza a számlámra?"


Ha lejár, akkor megint veszel a kapható papírok közül. azaz újrabefekteted a pénzt.


"Nekem valahogy úgy kellene, hogy meghatározott idő nélkül kamatozzon, de mégis több évig ott tartanám."


Az állampapír nem bankbetét. Az egy értékpapír. Van egy lejárata.

Meghatározott időpontokban kamatot fizet, futamidő végén lejár. Neked kell gondoskodnod az újrabefektetésről.

Ha te végképp nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor lehet neked jobb valamelyik bankbetét.


Szerintem az állampapír remekül helyettesítette a bankbetétet az elmúlt 10 évben. Van vele egy minimális munka megnézni, hogy épp aktuálisan pontosan melyik állampapírban érdemes visszafektetni. Sőt időnként bizonyos papírokat megérte eladni és másikat venni helyette.

Cserébe nagyobb volt a hozama, mint a bankbetétnek.


Eleinte kényelmetlen lehet, de gyakorlat teszi a mestert.

jan. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valószínűleg ez a rendszeres havi állampapír lesz, mert így is jobb mintha alapba tenném, ami után 28% adó van…
jan. 3. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!