Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova és hogyan érdemes pénzt...

Hova és hogyan érdemes pénzt befektetni, ha hozamot szeretnék, nem csak infláció állást?

Figyelt kérdés

Szeretnék havonta fix összeget arra fordítani, hogy befektetés valamibe, ahelyett, hogy csak félreteszem. Például lakást venni majd belőle pár év múlva. Hova érdemes befektetni, ha hozamot is szeretnék? Annyi mindent ír az internet, nem tudom, hogy kinek higyjek. Az tuti, hogy nem egy helyre akarom tenni az összes pénzt majd.

Illetve mennyire reális gondolat az, hogy idővel ez a befektetett pénz termeljen is?


jan. 5. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Részvények


(Naponta kiírja ezt a kérdést valaki, és mindig ez a válasz)

jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jártasságok és tudás nélkül semmibe.



Egyáltalán nem bonyolult dolog az amit leírsz, működik, sokan csináljuk, de különböző területeken jártasságokra van szükség ahhoz, hogy sikeresen tudd művelni.


Hiába mondom hogy végy túladott részvényeket, nem nagyon fogod érteni, hogy miről beszélek. Hiába mondom azt hogy kereskedj indexekkel, olajjal és arannyal forexen, hisz az emelkedésből is és az esésből is tudsz profitálni, ha nem érted, hogy miről beszélek.


Először tanulni kell a befektetés és a pénzcsinálás témakörében, s akkor nem egy ilyen anonim, trollokkal teli oldalon fogsz befektetési tanácsokat kérni.

jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És hol lehet tanulni? Az a baj, hogy sokszor félek, hogy nem hiteles az adott forrás. Az egyetemen meg pénzügyekből erről nem beszélnek
jan. 5. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés a kockázat vállalási hajlandóság.


Egy befetetés minél kockázatmentesebb, annál inkább igaz, hogy csak az infláció könyékén lehet vele keresni.


Amennyiben magasabb hozamra vágysz, akkor már el kell kezdeni kockázatot vállalni.


Az, hogy mibe fektess kb attól függ, hogy

- mennyi kockázatot vállalsz

- mi az, amiben lehetőséget látsz (ez utóbbi az, ami mindig a nagy kérdés, mert még a világ legjobb befektetőinek sem jön mindig minden be)


Ez a kettő harátozza meg, hogy kb milyen eszközökkel, milyen piacokon érdemes kereskedned.

jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire túlbonyolítani elsőre mint amit az előzőekben írtak. Nagyobb tőzsdeindex-követő ETF-ek jók lehetnek hosszútávra, nem kell velük túl sokat foglalkozni. Hosszútávon az infláció felett hoznak a múltbeli adatok alapján. Van amelyik kifizeti az osztalékot, van amelyik visszaforgatja. Az aktív kereskedés akár egyéni részvényekkel akár mással lényegesen kockázatosabb, munkaigényes, és bele kell tanulni, tapasztalat kell hozzá. Én úgy csinálom, hogy vésztartalék különböző lejáratú állampapírokban, hosszútávú befektetések indexkövető ETF-ekben, és emellett aktívabb kereskedés egyéni részvényekkel.
jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

"Nagyobb tőzsdeindex-követő ETF-ek jók lehetnek hosszútávra, nem kell velük túl sokat foglalkozni. Hosszútávon az infláció felett hoznak a múltbeli adatok alapján."


Tehát visszatértünk a kockázatvállaláshoz...


A múltbéli adatok alapján simán lehet 5+ olyan év, amikor akár 50% bukóban vagy.


Pl: s&p500 2000 aug 1508 pont, 2002. október 800 pont, az eredeti értékét legközelebb 2007-ban éri el, tehát aki 2000 aug fektetett be, az 7 teljes éven át nem volt a pénzénél, de volt olyan pillanat, amikor a számlája majdnem csak a felét érte, és onnan újabb 5év volt, hogy 0-án legyen (meg ugye amit az infláció miatt veszített).


És igen, lehet azt mondani, hogy hosszú távon jól járt volna (jelenleg 4600 ponton van), de a többség azért nem fog nyugodtan aludni mikor 5 éven át a tőkéje közelében sincs azért, hogy 20 évvel később 3x pénze legyen (minusz infláció). Aztán ugyanez még egyszer 2008-2013 közötti 5 éves szakaszban.


Nekem a vagyonom jelentős része van tőzsdén, és volt már 2000-ben és 20008-ban is. Te viszont valószínűleg az a befektető vagy, aki

- vagy az utóbbi pár évben kezdett tőzsdézni, amikor az indexek gyakorlatilag csak felfelé mentek (covidot és ukrán balhét is 1 év alatt heverték ki a piacok), de nem emlékszel arra, hogy ez az időszak bizony 5-6 évig is eltarthat.

- vagy csak olvastad a nagy közgazdasági alapfelvetést, hogy "hosszú távon a piacok mindig infláció felett termelnek", ami teljesen igaz, és egy befektetési bank szempontjából valid történet is, de a többségünk nem 20+ évig (egy fél emberöltő) akar lemondani a pénzéről, és nem venni belőle semmit, hogy majd egy szép napon 3x pénze legyen (persze ki tudja, hogy addigra nincs e egy ingatlan ár robbanás, és tart ugyanott, mint 20 éve, mert lehet, hogy az ingatlan ára is meghaladta az inflcáiót)

jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

@6


Így igaz. S akkor még a japán index szóba sem került. Merthogy bármikor lehet egy olyan, hogy az amerikai indexek is bezuhannak, s nem heverik ki 10-20 év alatt sem akár.

jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6 és 7: Egy szóval nem állítottam, hogy az indexkövető alapok csak emelkedhetnek, ezért is emeltem ki a hosszú távot. Semmi biztosíték rá, hogy néhány év múlva pluszban tud kiszállni belőle, de minél hosszabb az időtáv annál valószínűbb. Egy egyedi részvényről ez nem mondható el, csődbe is mehet a vállalat, vagy csak szépen lassan elveszítheti az értékét, majd jönnek helyette új sztárok amik meghatározzák az indexeket. Lehet viszont csökkenteni a kockázatát annak, hogy egy indexkövető alappal évekig mínuszban ülj. Például úgy, hogy nem egyszerre vásárolsz és tolod bele az összes pénzed, hanem meghatározott időközönként. A pénz többi része pihenhet addig kötvényekben. Plusz célszerű nem egyazon piacra betolni mindent.

De való igaz, aki biztos és kiszámítható hozamot szeretne, az maradjon a különböző lejáratú kötvényeknél, csak ott a hozam is várhatóan alacsonyabb lesz.

jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel úgy érzem ne értek hozzá, én kezdetben csinálnék magamnak egy "tőkegarantált" portfóliót. A megtakarításom menne különböző állampapírokba, és ami kamatot azok után kapok, azt fektetném kockázatosabb eszközökbe, például indexkövető alapokba, részvényekbe, nemesfémekbe, esetleg kevés kriptoba. Aztán ha jól döntöttem a kockázatosabb eszközökkel, a portfólió szépen átsúlyozná magát, ha meg nem, akkor legfeljebb a kamatot buktam.
jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
bitcoin
jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!