Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TV+internet szolgáltatás...

TV+internet szolgáltatás milyen a Telekomnál városban? (leírás)

Figyelt kérdés

A Parisat szolgáltató az elmúlt 3 hónap alatt 2x emelte a szolgáltatása díját, összesen 25%-kal a hűségszerződéssel rendelkező fogyasztók esetében is.

Jelenleg a Telekom TV M + Optikai 250 internet csomagjával dupla lenne az internet sebessége, és 1000 Ft-tal kevesebbet fizetnék, mint a Parisatnál, de a Telekomnál mindenképp van settopbox (amit annyira nem szeretnék).

Mi a véleményetek a Telekom szolgáltatásáról? Megbízható? Városban élek, falun tudom, hogy nem szeretik, mert rosszabb ott a hálózat kiépítése.



jan. 11. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jo
jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem jól tudod. Nem attól függ, hogy város vagy falu. Attól, hogy az adott településen milyen technológiával biztosítják a szolgáltatást (réz, koax, optika). Vannak egész nagy városok is, ahol 30+ éves rézkábelen veretik, meg kisközségek, akik optikán.
jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tájékoztatást, de úgy érzed, hogy ez releváns válasz a kérdésemre? :) Ha szakmailag nem is tudom jól, de nagyobb körzetben ez a tapasztalatom, hogy egy viszonylag fejlett városon belül sokkal kevesebben panaszkodnak bármelyik szolgáltatóra, mint a város vonzáskörzetében a kisebb településeken, ahová vagy be sincs kötve még, vagy csak muszájból elhúztak 1 kábelt.

De akkor mondjuk úgy, az a része érdekel, hogy a TV szolgáltatás mennyire mgbízható, vannak-e panaszok a smartboxra, gyakran elromlik, elég gyorsan váltja a csatornát, stabil, stb. Már csak ezen múlik a döntésem, ugyanis jelenleg nem használok box-ot, vagyis a nem túl szar TV-m feldolgozási sebessége a mérvadó, box esetében viszont onnantól +1 eszköz, ami elromolhat, és minden a Telekom tudására van bízva.

jan. 12. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Idejét nem tudom, mióta van Telekom előfizetésünk (internet, TV, vezetékes telefon.)

Faluban élünk, 4 éve optika van.

3 TV boxunk van, 3 különböző helyen lehet tetszés szerinti csatornát nézni. Az egyik box felvevős, mindhárom helyről lehet felvételt kezelni (előre programozni; valós időben felvenni – ekkor a műsor elejétől visszamenőleg lesz felvétel; lejátszani.) Emiatt nemcsak a felvétel lejátszás, hanem az élő műsorok is megállíthatók, léptésen túl, 3 sebességgel lehet előre és visszahaladni időben; élő műsornál természetesen előre csak a valós adásidőig.

Azonnali a csatornaváltás; lehet léptetni, de ugrani is lehet bármelyikre. Boxonként külön lehet kedvenc csatornákat válogatni, és bármikor választhatóan, vagy a teljes listában lehet szörfözni, vagy csak a kedvencekben. Ha nem felel meg a szolgáltatói csatornakiosztási sorrend, azt is boxonként lehet módosítani.

Jó a kép és hangminőség; nagyon sok csatornának van HD változata is.

Egyik box sem romlott el még, sohasem.

Mit tudom én, öt évente van szolgáltatáskiesés, ha sikerül valamilyen, általában mezőgazdasági munkagéppel elszakítani a légkábelt; ugyanis oszlopsoron van az optikai kábel.

(Mióta optika van, 1000, sőt és 2000 Mbps net is választható; nálunk elég az 1000-es is, van 3 Wi-Fi jelerősítő is; van bőven vezetékes és Wi-Fi-s net is; nem csak a ház van úgy ellátva, hogy az unokáim fejenként egyszerre több eszközt is használhatnak, van bőven jel az udvaron, még nagy hátsó kert jórészén is.)

Árkedvezményt is kapunk azért mert őket választottuk, ugyanis jelen van másik nagy szolgáltató is.


Azt, hogy minden helyen ilyen jó és panaszmentes-e a szolgáltatásuk, azt nem tudom. Lehet, hogy nem, mert fórumokon jócskán panaszkodnak, szidják őket.

jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, szerintem meggyőztél :D Nekem most 150-es net van (amennyit otthon netezek, ahhoz bőven elég), ezért is nevetséges, hogy többet fizetek, mint a Telekomnál a 250-ért. Néztem én is, hogy sok HD csatornájuk van, jóval több, mint amennyi most nekem. A városban tavaly lettek kész az optikai átkábelezéssel. Belvárosban élek, szóval ezzel szerintem nem nagyon lesz probléma, köszönöm!
jan. 12. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Faluban élek. 1000mb/s net és telekom TV M. Minden okés. Nem rosszabb, mint más szolgáltató.
jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem fogok váltani, mert mint kiderült, lakáson belül újra kéne kábelezni, és nem akarom ezért szétbontani a lakást :( Ennyi szerencséje van a jelenlegi szolgáltatómnak.
jan. 16. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!