Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelező az ajándékozási...

Kötelező az ajándékozási szerződés pénz esetén?

Figyelt kérdés
Kb. 50 millió forintot "kaphatok"-e simán édesanyámtól vagy mindenképpen szükséges az ajándékozási szerződés? Ha kötelező, akkor kb mennyi az ügyintézési idő, mire lehet számítani?
jan. 22. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Jó hülye lennél leírni, adózhatsz utána.
jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ado egyenesagi ajandekozasnal
jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
hát nekem kellett fizetnem, amikor apám nekem ajándékozta a haszonélvezeti jogát.
jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A nav oldalaraol..


Mikor nem kell ajándékozási illetéket fizetni?


Az egyenes ági rokonok – beleértve az örökbefogadást is –, testvérek vagy házastársak, bejegyzett élettársak közötti ajándékozás illetékmentes.


Illetékmentes a házastársi vagyonközösség megszüntetéséből származó vagyonszerzés.


Szintén nem kell illetéket fizetni a jótékony célú közadakozásból származó ajándék után.


Ado meg amugy sincs rajta. Max illetek.

jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Többek közt, egyenesági rokonok közt (a szülő-gyermek egyenesági rokonok) illetékmentes az ajándékozás, és bejelenteni sem kell a NAV-hoz. Így, a bejelentést megalapozó, ügyvéd vagy közjegyző által készített ajándékozási szerződés sem kötelező.

Ugyanakkor, egy ilyen összeg megjelenésének eredetét vizsgálhatja az adóhatóság; akkor elfogadható módon bizonyítani kell, hogy édesanyád jogszerűen birtokolta az összeget, és ő neked ajándékozta.


// 1-es, 3-as válasz írója!

A jogszabályok, idővel változnak. Egy ideje tart, az utóbbi időben felgyorsult az államigazgatási rezsicsökkentés megvalósítása; egyre több és kiterjedtebb körű az illetékmentes eljárás.

Például, mikor a fiamnak ajándékoztam az autóm, kellett eredetiségvizsgálatot végeztetni. Nem tudhattam róla, de ha két héttel később történt volna, már nem kellett volna; azóta sem kell. Írhatom, hogy kell, mert nekünk is kellett, de már nem kell.

2010. augusztus 16. óta illetékmentes az ajándékozás egyenesági rokonok között. Ha édesapád előbb ajándékozta neked a haszonélvezeti jogot, akkor jogszerű volt vagyonszerzési illetéket fizettetni. Illetve, nem tudom, minek a fizetéséről írsz. Nyilván készült ajándékozási szerződés, hiszen kellett a földhivatali nyilvántartás módosításához. Az ügyvédi, közjegyzői díj ma sem ingyenes, illetékmentesség esetén sem. //

jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!