Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a jelenleg...

Hogyan lehet a jelenleg hatályos jogszabályok alatt külföldi szerencsejáték oldalról kifizetést kezdeményezni, és legálisan leadózni azt? Milyen bankok fogadnak tranzakciókat ezekről az oldalakról?

Figyelt kérdés
Nem rég elkezdtem szerencsejátékkal foglalkozni egy népszerű külföldi portálon. Kisebb profitot termeltem, amit ki szerettem volna utalni a számlámra. Ekkor értesültem a 2023-ban érvénybe lépett jogszabály változásokról. Szeretném meg kérdezni, hogy milyen opciók vannak arra, hogy legálisan, leadózva meg tudjam kapni a nyereményem. Eddig tudtommal "csak" be kellett fizetni az azt terhelő 30%-os adót. Most viszont alig tudtam pénzt feltölteni a profilomra, paysafe kártyán keresztül. Van aki aktívan végez kiutalásokat ilyesfajta oldalakról, és van bevált módszere erre? A válaszokat előre is köszönöm.

#szerencsejáték #banki utalás #banki tranzakció #Szerencsejáték adózás #Szerencsejáték banki tranzakció #Külföldi szerencsejáték oldal
jan. 24. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A MNB-nak az oldalán tedd fel a jérdést.
jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ebből nem lehet adózni, esélytelen.

A többiről meg annyit tudok mondani, hogy akik megfejtették a mátrixot, és továbbra is tudnak rendesen fogadni (legyünk őszinték, B365 a leghasználhatóbb iroda egy profinak) a jelenlegi körülmények között, azok nem fogják ezt leírni ide válaszként.

jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2/2 A nav honlapja szerint elviekben pedig lehet, csak azt nem értem, hogy akkor meg miért van maga a banki forgalom is akadályozva? [link]
jan. 24. 22:53
 4/14 anonim ***** válasza:

"tehát például a vesztes fogadások költsége nem számolható el a nyertes fogadások bevételével szemben"


Tehát nem lehet. Majd ha adózhat rendesen úgy, mint egy normál vállalkozás, akkor többen fognak befizetni a közösbe. Éves szinten +- balansz, majd a profit után szja meg szocho.

Érdekesség, hogy körülbelül már 5 éve ez olvasható a nav honlapján.

jan. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek,
jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek, nem megoldható az adózás. Elvileg igen, gyakorlatilag nem.
jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durva... Közben én is áskálódtam a témában. Ezt komolyan mondom nem hiszem el... Konkrétan ha jól értem, a profitáló stratégiámmal nem tudok nullszaltó nélkül kijönni, mert ezek a kretének nem értik, hogy egy pénzel működő rendszert nem lehet nettó profit előtt megadóztatni, anélkül hogy ne tegye azt tönkre... Szóval ha jól értem, most én se és az állam se tud pénzt keresni, annak ellenére, hogy befizetném azt a 27-30%-os adót, ami terheli ezt a kategóriát... Ez egy vicc... De ugyan ez meg tőzsdekereskedelemnél, és crypto kereskedelemnél működik, mert ott csak a kiutalt realizált profitra kell adót fizetni, miközben ugyan az a bevételszerzés módja, mint szerencsejáték esetében... Nem hiszem el... -_-"
jan. 25. 12:38
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes ez különben. Az állam meg a nav azt gondolja, sportfogadásból nem lehet megélni, ezért nincs is rá rendes adótörvény, ám a cryptot meg a tőzsdézést valid jövedelemnek tekinti, holott az jóval nagyobb szerencsejáték. Olyan, mintha vaktában lövöldöznél Premier League 1x2 meg NFL, NBA ML piacokra.
jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De amúgy az a vicces, hogy az adótörvény miatt papíron arbitrázsolással sem lehetne pénzt keresni, mert a 2,1 nyertes szorzó adózás után csak 1,79 lenne XD
jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9/9 Nekem is hasonló a problémám. Konkrétan az a baj, hogy amennyiben fogadásonként kéne adóznom, még kiutalás előtt, az azt jelenti, hogy a stratégiámmal konkrétan mínuszban lennék, pedig ha normál módon kéne leadóznom, akkor stabil profitot tudna generálni. Ez egyszerűen nevetséges. Konkrétan főállásban tudnám tolni ezt, de eddig úgy néz ki, hogy nem tudom, egy agyament szabályozás miatt...
jan. 25. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!