Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi tolmácsolásért...

Külföldi tolmácsolásért magánszemélytől mennyit kérhetek? (Nem vagyok hivatásos tolmács, csak nyelvtanár.)

Figyelt kérdés
Orvosi témában angol-magyar tolmácsolásról lesz szó Németországban. A megbízóm fizeti az utazást és a szállást, két napot leszünk ott, amely során egyszer másfél-két órát fogunk beszélni egy magánkórház orvosával. Mennyit kérhetek szerintetek?

jan. 26. 14:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A dilemmát az okozza, hogy mindent fizetnek nekem, ami az ott-tartózkodással összefügg, és maga a tolmácsolás ennek a kb. két napnak csak olyan kis százalékát öleli fel... Mondhatjuk azt, hogy "nincs pofám sokat kérni", de persze mindenki pénzből él, és úgy szeretném, hogy nekem is megérje, mert nem várost nézni és nevezetességeket látogatni megyek, ergo nem kedvtelésből utazom.
jan. 26. 14:43
 2/13 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen tolmácskereső oldal, ott szerintem megtalálod a tarifákat.

Szerintem a magánórák áránál kezdődik.

Attól is függ, kinek.

Pl. ha nyitnál ebbe az irányba, lakásbérbeadó vagyok, és nem fogadok külföldit a kommunikáció és a kétnyelvű szerződés miatt.

De ha vállalnád nekem a fordítást alkalomszerűen, amikor kell, akkor ez megváltozna.:)

Nyilván én azt a minimumot fizetném, amennyiért valaki ezt elvállalja már, alkalmanként azt a 10-15-30 percet.

De más meg más szituban más nagyságrendű bevételnél fizethet mást.

Pl. volt egy ausztrál lakásvevőnk, 2%-ot kért tőle a cég a kétnyelvű szerződésért, közvetítésért, kezelésért.

Tudok eseteket, mikor 2%-ot kérnek a vevőtől, tehát 1% körül van náluk a 2nyelvűségi felár.

jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1: Kéne tudni, mi a közeg, kinek dolgozol, milyen ügyben...
jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Anyukám ismerősének a lányáról van szó, én egyiküket sem ismerem személyesen, tehát emiatt kedvezményt nem szeretnék adni. Orvosi kezelés elindításáról konzultálnánk. Amit tudok, hogy a megbízóm ezért a találkozóért és a kezelés megkezdéséért (tehát hogy lényegében valaki foglalkozzon majd az esettel) 15 ezer eurót fizetett a magánklinikának.
jan. 26. 14:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyarok Magyarországról és ők kérnek egy német orvostól konzultációt? Nem kiemelkedő anyagi helyzetűek? Az ő zsebükhöz kell mérni, de alapul veheted az alsó árat, amit kérni kellene a magánórák áraihoz.

Most végülis akkor 2 napot dologzol nekik mert azért utazol ki, nem?

A tolmácsolás maga lehet 20-30 000 Ft, de ugye egy minimálbér a 2 napra kellene legalább ezen felül, mert rájuk számod a kapacitásodat.

Egy olyan 40-60 000 Ft lenne az alja szerintem összesen.

jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, így van, magyarok Magyarországról, német magánorvossal konzultálnak, és reményeik szerint a kezelést végig Németországban fogják majd kapni. Ahogy észrevettem, mondhatjuk tulajdonképpen, hogy kiemelkedő anyagi helyzetűek, mert elég komoly összeg – számomra – ez a konzultáció + az arra elköltött utazás és szállás.


Igen, csakis a munka miatt utazom ki, tehát 2 nap munkáról van szó, amiből a tolmácsolás maga kb. 2 óra.

jan. 26. 15:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán ebből, hogy erre mennyit költenek, nem lehet következtetni az általános anyagi helyzetre, mert mi van, ha fontos ez nekik, mert csak így kapnak megfelelő ellátást egy életveszélyes helyzetre, és minden pénzüket erre teszik félre, de számít nekik 20 000 Ft különbség?

Kéne tudni, számít-e nekik.

Kérdés, elfogadják-e amit kérsz, vagy fognak keresni mást, ha sokallják.

Kérdés az is, később is kell-e nekik rendszeresen tolmács, ha elvállalják a leányzót.

Kpnak-e mayar dokumentumokat, amiket alá kell írni a beavatkozás előtt és azpk fordításához is kell-e nekik itthonról majd valaki...

Más az egyszeri óradíj és más a rendszeres munkáé ugye.


Erre gondolva több árat is megadhatsz nekik - itthoni munka, rendszeres kiutazás esetére, stb.


Nyilván 1000 Eurót ne kérjél, de hogy 190 vagy 500 euró közti különbség számít-e nekik egyáltalán, azt te jobban meg tudod ítélni.

jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak siman elmondod ezt nekik. Velhetoen korrekt emberek, foleg ha felkertek es mindent fizetnek. Elmondod hogy nem tudod mennyi lenne a korrekt osszeg, ok mire gondoltak. Nem hinnem hogy a gyerekuk gyogyulasa elott azon matekoznanak hogy most 200eurobol megusszuk e a tolmacsolast vagy mondjuk 500euro lesz. Tehat nem fognak irrealisan alacsony osszeget bemondani, foleg hogy igen komoly szivesseget es segitseget teszel nekik.
jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nehéz így amilyen helyzetben vagy de 400-509 euró simán.
jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, lehet hogy te ott kint Németországban csak másfél-két órát fogsz tolmácsolni, de alapvetően 2 munkanapod kimarad itthon. Nem tudom, hogy privát órákat adsz-e vagy alkalmazott vagy valahol, de annyit nyugodtan kérj el, amennyit itthon keresnél ennyi idő alatt.

Nem kell kapzsinak lenni, de túl olcsón se add magadat, mert az se veszi ki túl jól magát.

jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!