Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet kérni a közjegyzőtől az...

Lehet kérni a közjegyzőtől az illeték befizetés késleltetését?

Figyelt kérdés
Megkaptam a hagyatéki végzést, ezzel párhuzamban a számlát az illetékről. Lehet kérvényezni esetleg az illeték kifizetésének a csúsztatasát? Kb 1 héttel. Vagy kár megpróbálni is? Illetve jár ez bármi féle következménnyel/hátránnyal?

jan. 26. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű semmi gond nem lesz belőle, egyébként kérheted részletre is az összeget.
jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen illetékről beszélünk? Illetékről nem szokás számlát kiállítani, arról határozatot hoznak.

Nem közjegyzői díjról van inkább szó véletlenül?

jan. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen bocsánat, közjegyzői díj! Megkaptam a végzést, amely 15 nap múlva lesz jogerős, addig fellebbezhetek. És ez mellé küldték ki, hogy a közjegyzőnek mennyi pénzt kell utalni.
jan. 27. 06:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy hét csúszás miatt semmi gond nem lesz, mégcsak észre sem veszik annyi idő alatt, hogy csúsztál vele, nemhogy végrehajtást indítanának a behajtása iránt.


Gondolj bele, ha nem utalod, hanem postán adod fel az összeget, az legalább 1 hét, mire a címzetthez megérkezik.


"amely 15 nap múlva lesz jogerős, addig fellebbezhetek. "

A hagyatékátadó végzés ellen igen, de a hagyatéki eljárás díja ettől függetlenül megilleti a közjegyzőt, hiszen a munkát már elvégezte. Ha valamiért folytatódik az ügy, akkor annak újabb költsége lesz. Például a fellebbezés díja kapásból 10 ezer forint.


A költségjegyzéken szereplő összeg (közjegyzői díj) annak kézhezvételét követő X napon esedékes. Le van írva benne, hogy mikor.

jan. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!