Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családotok, mennyit költ...

Családotok, mennyit költ jelenleg havonta (hetente) élelmiszerre, háztartási termékekre vagyis bevásárlásra, mennyivel többet, mint pár hónapja, egy éve?

Figyelt kérdés

Csak mi tapasztaljuk, hogy hónapról, hónapra többet hagyunk ott a hétvégi bevásárlások alkalmával? Mi nem úgy tapasztaljuk, hogy csökkent volna a rohamos infláció. Elmúlt héten semmi luxusterméket, de még alkalmi terméket sem vettünk, mégis elköltöttünk 67 ezer forintot. Decemberben nagyjából ugyanilyen termékekért kb. 50 ezret fizettünk. Havonta egyre többet. Miközben a bevételünk cseppet sem követi ezt a tempót. :-( Elkeserítő!

5 fős a családunk



jan. 30. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Helyesebben mondva, a drágulás üteme csökkent, de ugyanúgy emelkednek az árak, csak nem olyan durva mértékben, mint 1-1,5 éve.


Én csak egyedül élek, de havi 90 ezer elmegy kajára, pedig nem költök drága dolgokra. Csirkemellet szoktam venni, basmati rizst, bulgurt, quinoát, felvágottakat, kenyeret, zöldséget, gyümölcsöt, tejet, zabpehelyt, túrót, joghurtot.

Igaz, 188/86kg vagyok, napi 2700-2800 kcalt viszek be.

0 édesség, nasi mellett jön ki a havi 90 :( elkeserítő

jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mi is attól tartunk, a közeljövőben mínuszba megy a költségvetésünk. Kényszervállalkozók vagyunk, miután a fidesz leépített minket. Emelni nem tudunk, az ügyfelek nem hajlandók kifizetni a magasabb díjakat. Állandóan hajszálon egyensúlyozunk a díjakkal, vagy keveset kérünk vagy ha többet, nem lesz munkánk és az még rosszabb.

Ezért, mi egyre jobban érezzük az áremelkedéseket, mert épp vízszintben van a mérlegünk, ami bármikor átbillenhet mínuszba. :(

jan. 30. 17:40
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

#1 Az a gond, hogy ma már kb. “luxusnak” számít itthon még az is, amit te írsz.


Nekem vannak ismerősök, akik nem vesznek quinoát, túrót és basmati rizst mert nem engedhetik meg maguknak.


Mi elég nagyvonalúan étkezünk, kb. napi szinten 5000-7000 forint értékben biztos vásárolunk 3 fő család, úgy, hogy néha “becsúszik” 1-1 nagyobb bevásárlás (pl. kókusztej 32.000 forint értékben, ha le van árazva vagy pick szalámi/kolbász 10.000 forintért, ha az van leárazva aztán lefagyasztjuk).

jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Nálam így alakultak a számok:


Kaja

2021: 506680

2022: 781625 (+54%)

2023: 795469 (+2%)


Ruhák, vegyiáru

2021: 185981

2022: 181214 (-3%)

2023: 210739 (+16%)


Kávé, édesség, nasi

2021: 212123

2022: 220788 (+4%)

2023: 250931 (+14%)


Ez viszont nem tisztán árhatás, mert nagyon kicsi az átfedés a termékek terén évről évre. Összetétel es volumenhatás is jelentős, viszont feladtam, hogy számszerűsítsem mert 1103 féle termékről vannak az adataim 😅

jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

#3: amit "veszítek" azon, hogy nem az olcsóbb rizst/tésztát/zsíros húst veszem, az visszajön azon, hogy teljesen jó a laborom, semmilyen gyógyszert nem kell szednem és nem vagyok elhízott sem.

Egyebként sima "A" rizs is már 900ft, ahhoz képest az Aldis/Lidlös 1000 ftos bulgur vagy az 1300 ftos basmati rizs már egyáltalan nem olyan drága.


De igen, szomorú, ha ez már luxusnak számít :(

jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én már nem látom, hogy drágulnának a dolgok a boltban, most mar beálltak az árak. Néha még olcsóbban is meg lehet venni ezt-azt, pláne, ha figyeled az akciókat.
jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal többet mint pár éve.


Ecet például: nem volt 100 forint, most meg látni 480 forintosat is.


Nekem ebben a hónapban sikerült 300 ezer alá vinnem a havi költségvetést. Tehát eddig több volt úgy, hogy nem is keresek havonta 300 ezret. Konkrétan a tartalékainkat kezdtük felélni. Ebben benne van a rezsi összege is. Még akciókat sem nézek, csak azt veszem meg - lehetőleg a legolcsóbbat - amire mindenféleképpen szükségünk van. Nincs joghurt, sajt, télen zöldség, gyümölcs, stb.


Eddig hetente szereztem be azt, ami elfogyott (nem napi kenyérre gondolok) Most havonta 1-szer, ha megyek boltba.

jan. 31. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Havonta 200 euró kaja.. Németországba dolgozom. Ennyit költök csak élelmiszerre... Ezenkívül benzin és kész
jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2en vagyunk párommal, kb 120kft nálunk a kaja/háztartási cumók havonta úgy, hogy kb 2hetente szülőknél töltjük a hétvégét és hozunk ebédet tőlük.


1 évhez képest biztos, hogy legalább +30%. Minden drágult.

febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én februárban pedig kevesebbet költöttem tavalyi 65-ezerhez viszonyítva, 50-ezret költöttem ételre. Viszont azóta 70-E lett.
ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!