Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miert van az hogy bemegyek...

Miert van az hogy bemegyek egy elelmiszer boltba a napi bevasarlast intezni, es nem allok meg 3000 Ft alatt? Havi 72ezer Ft. Mibol eltek meg ti emberek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 18. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha 3000-ből intézed a napi vásárlást, még egész ügyesen is csináltad.

72 ezernél valamivel többől élünk, de így sem nagyon jutunk ötről a hatra.

72 ezerből szerintem nem lehet megélni. Akinek sikerül, az egy varázsló, és minden elismerésem az övé. Nekem ennél a rezsim is több egy egyszobás panellakásban.

2016. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

rosszul osztod be a pénzed!


én 3539 forintot fizettem tegnap, ebből én 6-8 napi kajámat fogom kihozni, ill ebből meg még egy zacskó rizsből, ami van otthon

ez 2 kg hús

egy csomag spenót

egy kg mexikói zöldség

fél kg friss sajt

10 tojás

egy közepes doboz tejföl


és én nem az extra spórolós típus vagyok, csak most gyűjtök nyaralásra

2016. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
57%
Egy hónap 30 napos, tehát 3000 szorozva 30-al az 90000 forint lenne.
2016. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
2-es, légyszi meséld már el, hogy ebből hogy jön ki 6-8 napi kaja! Te naponta egyszer eszel?
2016. febr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

nem, naponta 3 szor eszem vagyis összesen 6-8 napra 18-24 adag kajára van szükségem

spenót + tejföl 3 adag főzelék

egy kg csirkecombból van 6 adag sültcsirke

30 dkg rizs az 3 adag köret


eddig van 6 adag kajám

fél kg friss sajt az 4 adag reggeli

fél kg darált hús 4 adag fasírt

40 dkg rizs 4 adag köret


+ 4 adag kaja vagyis 10 adagnál járok


fél kg sertéscomb az 3-4 adag sült hús

újabb 30 dkg rizzsel


+4 adag kaja vagyis most járok 14 adagnál


1 kg zöldségből van 5 adag párolt zöldség van vacsinak


ez összesen 19 adag


10 tojás meg 4-5 adag vacsi/reggeli esetleg kombinálható a zöldséggel


ez 24 adag kaja


ha éhesebb vagyok akkor dupla adag kaja van egy étkezésre és akkor inkább 6 nap, mint 8


kalóriában:

3,530 kcal 1 kg Fehér rizs

1,360 kcal 1 kg Csirkecomb (nyers)

815 kcal 50 dkg Sertés comb (nyers)

870 kcal 50 dkg Pulykacomb (nyers)

639 kcal 45 dkg Tejföl (12%)

884 kcal 10 darab (520 g) Tojás

1,345 kcal 50 dkg friss sajt natúr

774 kcal 1 kg Francia Zöldségkeverék

90 kcal 45 dkg Spenót (nyers)

MINDEGY: 10,307 kcal

ill a minimális olajmennyiség, amivel főzök: kb 1 dl azaz + 900 kcal és 100 forint


napi kb 1400-1800 kcal,6-8 napra.


vagyis kb 4000 forintból kijön egy heti kajám



Összes kcal bevitel: 10,307 kcal

2016. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Irigyelle hogy igy betudod osztani. Annyiszor probaltam de sose megy. Nem is a penz zavar annyira hogy sok, de eleg sok megromlott dolgot dobok ki ami viszont annal is inkabb... Vasarlas elott osszeirod hogy mit tervezel a heten enni es ugy vasarolsz? Ha van valami tanacsod szivesen meghallgatnam hatha nem menne tonkre annyi kaja:S
2016. febr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki lepontozott, az úgy gondolja, hogy meg lehet élni 72 ezer forintból? Ha így van, várom ennek mikéntjét, mert nekem a duplájából is nehezen megy, bár tény, hogy nem vagyok szingli.

A részletes étrendleírást köszönöm, csak azt elfelejtetted, kedves hozzászóló, hogy nem mindenki diétázik. Az emberiség jelentős része nem lakik jól egy „adag” spenóttal egy ebédre, vagy 12 dkg „friss sajttal” egy reggelire, vagy épp egy adag párolt zöldséggel vacsorára. Gondolok itt pl. a nehéz fizikai munkát végzőkre, vagy bárkire, aki nem 8 órát ül egy irodában. Én az általad leírt mennyiségektől pont éhenhalnék, és mindeközben igen messze vagyok a kövértől. Nem biztos, hogy rosszul osztja be a pénzét, akinek más az energiaszükséglete, mint a tied, vagy épp szeret egészségesen és változatosan táplálkozni. Én biztos, hogy nem tudnék egész héten rizst enni, kb. a harmadik nap hánynék tőle. Tojást és húst pedig nem is egészséges mindennap fogyasztani. A heti kajádban nem volt egy pohár tej, egy kifli, egy zacskó durumtészta, bármilyen rizstől különböző gabonaféle vagy éppen gyümölcs. Úgy nem nehéz kijönni kevés pénzből, hogy közben nélkülözöl. Normálisan, ha az ember végigdolgozza a hetet, elég sz.r, ha aztán a pénzéből épp csak a legszükségesebbekre futja.

És már bocsánat, de attól meg egyenesen égnek áll a hajam, amikor valaki azt mondja, rosszul osztod be a pénzed, annak, aki havi 72ezerből él…


Akkor most nézzük máshonnan. A lakásom fűtése havi 2000(!) Ft. Igen, panelprogram, szigetelt, kicsi stb., ez a része tök olcsó. A készenléti díj viszont 5ezer, a vízfelmelegítés is legalább ennyi lenne, ha egyedül élnék. (Ez eddig 12ezer) Tegyük fel, hogy nem fizetek bérleti díjat, de közös költség akkor is van, panelprogramos lakásban ez minimum 10ezer Ft. (22 ezer). Villanyszámla (nincsen gáz) min. 4000, TV, internet, telefon 6000 (32ezer), mobil min. 3000, víz+csatorna kb.4000/hó. Én mondjuk gyalog járok dolgozni, de aki nem, annak 10ezer a bérlet (Bp.) (49 ezer). Maradt 23ezer forint egész hónapra (már ha 72e a jövedelem) enni-innivalóra, szórakozásra, ruhára, cipőre, gyógyszerre, tisztítószerre, tisztálkodó szerekre, és bármi egyéb hirtelen felmerülő költségre. Aki ennyiből kihozza, annak gratulálok!

2016. febr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Heti egy teszkó 25e, az havi100, mellette napi szirszarok 30e, lakásrezsi kb 60, két telefon 20, két tank kettőnk autójába 25e, ruhák 30e, aztán mindig van vmi beeső, vagy egy kötelező bizt (50e) vagy egy (inkább több) születésnap/karácsony\nyaralás\szervíz, jajleejtettem a telómat (100e), stbstb. Aki 300 alatt kihozza, az jól csinálja.
2016. febr. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem mondam, hogy mindenkinek annyit kell enni, mint nekem, de ha dupla annyi a kalóriaigénye mondjuk egy fizikai munkásnak, mint az enyém, akkor is 6-8000 forint egy heti kaja adagja, ha normálisan vásárol, nem napi 3000.


Ez egy heti kajatervem, csak egy példa volt. És nem eszem kiflit, mert tök felesleges ilyesmit enni ill. a tejet meg nem bírja a gyomrom. Mellesleg ez egy teljesen egészséges menü, a hús és a tojás nem egészségtelen. De dobd be ide a sport rovatba, ahol nem a fogyókúrás fanatikusok vannak és meg fognak erősíteni!


Mellesleg nem diétázom, hanem irodai munkát végzek és most kezdem csak újra a sportot vagyis bőven fedezi a kalóriaigényemet a fenti és túlsúlyom is van ennyi kaja mellett. Nyilván, amikor rendesen sportolok ennél többet eszek.


És nem 72 ezret keresek, de mint írtam, nyaralásra spórolok ;)


A 72 ezer nem sok, de odafigyeléssel igenis meg lehet élni belőle egyedülállóként, ha nem kell albérleti díjat fizetni.


További költségek.


Rezsiköltségem.

Net 2700+3000

Víz 4500

Villany 8500

Közös k 6700

Telefon 5000

Benzin ill kocsifenntartás 25000-35000


Emellett most, hogy spórolok max 25000-30000 a havi kaja


45000 a lakás törlesztő.


Ha a hitelt meg a kocsit leszámolom, akkor durván havi 60000+10000 forintnyi bérlet vagyis 70000ből megélnék, ha mindig ennyit spórolnék.


Szerencsére most nem szorulok rá, hogy minden garast a fogamhoz verjek, de hidd el volt olyan 2 évem, amikor az utolsó forintot is meggondoltam, hogy hová teszem és az a következtetésem, hogy megoldható sok minden odafigyeléssel.

2016. febr. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

# 9


És te hány kiló vagy mégis? 10e Kcal 8 napra napi 1250 kalória. Egy felnőtt, 80 kilós férfinek az ALAP ANYAGCSERÉJÉHEZ (tehát nem fizikai munkához, hanem az alap anyagcseréjéhez!) 1865 kalória napi bevitel szükséges.


Egy 160 centis 45 kilós nőnek van szüksége pont 1250 kalóriára (minimum! ha semmit nem sportol vagy mozog).

2016. febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!