Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Arany lehet? Többi lent.

Arany lehet? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy 50 gramm aranytömböm, az van ráírva, hogy 999,9 Pure Gold.


Öntöttem rá ecetet, nem csinált vele semmit.


Arany lehet?



jan. 31. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Jezusom
jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ecetet? Mekkora koponya vagy.


Ha az van rairva hogy 999,9 pure gold akkor szted mi lehet, platina?


Lusta vagy ragooglezni hogy mivel lehet megallapitani hogy arany? Hallottal a kirayvizrol?

jan. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Óh bébi, én 1 unciás aranytömböt veszek neked 700 forintért az AliExpressen :-)

[link]

jan. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ho de van rajta gyarto, esetleg sorszam?
febr. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem gyémánt
febr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

"Öntöttem rá ecetet, nem csinált vele semmit. Arany lehet?"

Az általad elvégezhető fizikai vizsgálatoknál sokkal mérvadóbb, hogy hogyan jutottál hozzá. Pl. nem mindegy, hogy egy autópályapihenőben vetted vagy egy osztrák bankban.

febr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vette. Van.
febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:

"Nem vette. Van."

De joggal feltételezhetjük, hogy nem örökidőktől kezdve van a tulajdonában. Tehát valahogy hozzájutott. És én nem állítottam, hogy ez vétel útján történt. Az csak egy "pl." volt. :-)

febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még az sem sokat számít, ha hivatalos aranyvizsgáló löttyel, kívül úgy néz ki hogy arany. Már van az a mindennapos aranytömb hamisítás, hogy kívül egy vastagabb réteg arany van, belül meg wolfram. Mivel a két fémnek fajsúlya közel azonos, csak bonyolultabb vizsgálattal (pl fúrás, kettévágás, mágneses tulajdonságok vizgsálata) hitelesíthető.


Még a spektroszkópia sem működik, hiszen az is csak külső aranyréteget tudja vizsgálni.


Az hogy szép csomagolt bliszterben van, meg hologram, meg sorszám és vonalkód... Semmit nem számít már.


Nézd meg az Aliexpressen, és egyből rossz kedved lesz.


Én amúgy már azt sem értem, hogy kéz alól ki mer venni ilyet. Még boltból is lehet kockázata. Nem, nem a boltos ver át, simán lehet Őt is már átverték csak nem tud róla. Hiszen a blisztert Ő sem bontja ki. Ugyan honnan tudhatná mit árul? Csak megbízik benne..


Nem hiszem hogy minden aranyárus helynek van olyan mágneses tulajdonságokat vizsgáló műszere amivel a bliszter megbontása nélkül vizsgálhatná mit árul. A vevőnek aztán meg főleg nincs erre se lehetősége, se tudása... Lutri az aranytömb vásárlás már vagy 10-20 éve...


Az arany diamágneses, a wolfram paramágneses, és ezt lehet vizsgálni bliszteren keresztül is.


Az ecettel nem is tudom mit akartál kezdeni :D

febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az ecettel nem is tudom mit akartál kezdeni :D"

Csemegeubit akart csinálni.

#3

Így vegyél befektetési aranyat, cimbi!

febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!