Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 6x akkora a gázszámla, mint...

6x akkora a gázszámla, mint szokott, lehet hiba?

Figyelt kérdés

Általában 70 ezer forintot szoktunk befizetni, minden hónapban.

Semmit nem használunk többet, a fűtés sem változik stb. erre most 350 ezer fortintos számlát kaptunk!

Oké, tél volt, ment a fűtés, de a szabályozó ugyanannyi volt rendszeresen, mint novemberben vagy októberben.

Ha kicsit több is volt a fűtés, lehetetlen, hogy 70 ezerről 340 ezerre ugrott volna!


Telefonon próbáltunk beszélni, ott azt mondták semmi nincs elszámolva.

Hová lehet még fordulni, mert biztos, hogy ez az összeg nem fedi így a valóságot!?



febr. 1. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gázórad mennyit mutat? Milyen elszámolásban vagy a szolgáltatóval, diktálsz havonta vagy általány? Ha általány mikor van az éves elszámolás?
febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem általányban va, és vmi korrekció lehetett. Mi havisak vagyunk adott kvótával, sose fizettünk irreális összeget.
febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
utóirat: Általányban van
febr. 1. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem most volt az éves elszámolás?
febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig átalány volt fizetve és most megjött az elszámoló számla, talán egy részletfizetéssel be lehet próbálkozni a szolgáltatónál, a havi átalányt meg érdemes a valós fogyasztáshoz jóval közelebb hozni (én inkább fölé is szoktam kérni az előző évi valós fogyasztásnak, biztos ami biztos, így elszámolásnál még sose ért meglepetés).
febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is éves elszámolásra tippelek. Ha személyes adatokat kitakarva feltöltöd a képet a számláról, szívesen segítünk.

Illetve nézd meg, hogy a mérőállás és a számlán szereplő állás egyezik-e.

febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy bizonyos éves gázfogyasztásig van kedvezményes ár (1729 m3 egy évben - augusztustól augusztusig). Fölötte már X-szeres árat kell fizetni a gázért. Lehet, hogy átlépted az éves kedvezményes fogyasztást és most elszámoláskor bukott ez ki és a szolgáltató annak megfelelően számolta el a tényleges gázfogyasztásodat.


Nem lehet, hogy erről van szó? Nézd meg az elszámolásnál az egységárakat. Mind a havi átalánynál, mind az elszámolószámlánál. Biztosan látsz ott korrigálásokat a "túlfogyasztásnak" megfelelően.

febr. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Éves elszámolást küldik mostanában, nézd meg az elszámolási időszakot 2023.01...től 2024.01......!


Ha nem ez van, akkor személyesen menj be az ügyfélszolgálatra szerintem.

febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!