Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell vásárolni a Lidl-ben?

Hogyan kell vásárolni a Lidl-ben?

Figyelt kérdés

Mindenki dícséri. De ahányszor bemegyek. Nincs amit kinéztem az újságban. Ami van más, az meg szanaszét van. Azt se lehet tudni, minek mi az ára és mi micsoda. Más cimke van a termékek fölött. Másik sorban van a cimkéjük, ha van cimkéjük. A számlán is pontatlan tételmegnevezés van, pedig vonalkódról van leolvasva a termék. Miután egy fél óra kínlódás és örlődés után veszek valamit helyette, ha már elmentem odáig.


Mellé állandóan különös dolgok vannak: pl. most vaksötét volt a parkoló. Ez valami új EU-s zöldtörvény lenne? Német szokás: katonás lámpaoltás? Meghibásodás? Csinálják ezt a professzionális headsetes tematikát, de nem látni pl. hogy van-e kosár az üzletben, sokáig nem is volt. Nincs árellenőrző és infópult. Se árcédula ugye.


Mi a taktika?



febr. 6. 23:13
A kérdező szavazást indított:
Egy nappal az újság érvényeségének kezdete előtt kell menni.
Az újság érvényessége kezdetének reggelén kell menni.
Az újság érvényessége első napján kell menni dél tájt.
Pult alól adják a jó dolgokat a barátoknak és ismerősöknek.
Minden nap be kell rohanni és 5 perc alatt mindent összedobálni, ami tetszik. Hátha szerencséje van az embernek.
Ez egy átverés: odavonzzák a vásárlót limitált készlettel. Hoppon marad és bevásárol, ha már ott van.
Egyéb.
5 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyéb. Nem való ez neked! Keress egy Reált, vagy kopogtass be a Coophoz, a jó szomszédhoz! :-) Az árcédulák a termék felett vannak, az valóban megszokást igényel.
febr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
69%
Te ilyen mindenbe "IS" belekötök figura lehetsz
febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sötét parkolóval én is találkoztam az utóbbi időben kétszer is (Bp. Sibrik), nem tudom miért van, de elég zavaró.
febr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

"Mindenki dícséri."


Én például nem tartozok közéjük.

A Pennyvel még soha semmi gondom nem volt. Annyi volt a nyugtán, amennyit hirdettek, vagy a polcon ki volt rakva. Rögtön látod a pénztárnál a kedvezményt, nem utána kell bogarászni a nyugtát, hogy akkor most érvényesítették, vagy sem. Lidl-nél az utóbbi időben többször kellett reklamálnom, ezért már nem is járok oda.

febr. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
A sorok között sétálva a kosaradba/kocsidba kell bepakolni a megvásárolni kívánt termékeket. Ha mindent összeszedtél, akkor a pénztárhoz kell beállni, felpakolni a szalagra, miután a pénztáros lehúzta a termékeket elpakolni és fizetni. Vigyázat, a pénztáros más áruházakhoz képest többszörös sebességgel dolgozik!
febr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Én nem szoktam nézni az újságot, max ha van valami nonfood termék, ami érdekel, azért elmegyek. De többnyire akkor megyek Lidl-be, ha olyan cuccot töltök fel, amit ott szeretek vásárolni (ilyen pl. a majonéz és a szalámi), aztán ha van valami érdekes akció, akkor örülök és mellé pakolom. Nomeg ha az appban van jó kupon, felhasználom.

Mondjuk szerencsére nincs is szükségem a fillérbaszásra.


Azt utáltam nagyon, mikor a hülye árstop miatt a laktózmentes tejből két óránként kitettek egy kartonnal, amiből vihettél hármat. Szinte soha nem tudtam venni. És láttam olyat, hogy a köcsög bedobott 3 normál tejet meg 3 laktózmentest, mert így hatot vihetett az olcsóbb tejből, így elvéve a laktózmentest olyanoktól (mint pl én) akiknek csak az jó. És közben meg a nem sokkal drágább másfél százalékosból ott állt hegyre halomra, darabszám korlát nélkül.

febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szóval vannak ezek a hirdetett termékek, csak hamar elfogynak. Korán kell menni értük. Később, ahogy látom. Sok esély már nincs.


Coopot, Reált, Pennyt megnézem majd. Pennyben régen voltam. Úgy tűnt akkor, olcsó, kicsit túl "mű" dolgokat árult.


Lidl-ben a vaksötét parkolóban nyomasztónak és veszélyesnek tűnt megvárni a kiálló kocsikat és találkozni a keresztirányú forgalommal.


Tesco-ban, Auchanban gyorsabbnak tűnnek a pénztárosok és van egy nagyobb tálca, amibe felgyűlik amit már lehúztak. Jobbnak tűnnek, de leépítik őket. Önkiszolgáló pultokat nyitnak, melyek nem annyira jól használhatóak. Tesco-ban van egy új rendszer is. Saját magadnak tudod lehúzni, ahogy mész a kosaraddal. -Arra sem vágyok. Emellett az baj velük, hogy a Tesco drága. Az Auchan meg nem kis-bevásárlásra való.

febr. 7. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:

"És láttam olyat, hogy a köcsög bedobott 3 normál tejet meg 3 laktózmentest, mert így hatot vihetett az olcsóbb tejből, így elvéve a laktózmentest olyanoktól (mint pl. én) akiknek csak az jó."


Elképesztő, milyen kicsinyes jobbágyproletárok (plusz cigányok és zsidók) között élünk...

márc. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Tesco-ban van egy új rendszer is. Saját magadnak tudod lehúzni, ahogy mész a kosaraddal."

Szerintem ez egy nagyon jó dolog. Egyrészt folyamatosan látod, hogy mennyi lesz a végösszeg, másrészt mikor leveszed a cuccot a polcról, akkor bescanneled és utána a kasszánál már nem kell vacakolni, csak becsippantod, kifizeted és jössz. Csak olyankor szar, ha alkoholt is veszel, mert akkor szobrozhatsz ott, mire az egyetlen kezelő engedélyezi a vásárlást. Jó lenne, ha be tudnád scannelni a személyidet vagy valami, amivel igazolod, hogy elmúltál 18 és haladjunk.


Egyébként a Tesco házhoz is szállít és a Rokhs-tól eltérően nem dob rá galád módon 20%-ot az árakra, hanem fizetsz egy kiszállítási díjat és ugyanazon az áron kapsz mindent, mint az áruházban.

márc. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!