Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lesz a nyugdijkorhatàr...

Mennyi lesz a nyugdijkorhatàr 20-25 ev múlva, ki mit gondol?

Figyelt kérdés
Nyilvan senki sem làtnok, velemenyekre lennèk kivàncsi

febr. 8. 13:46
 1/7 Thunderfairy ***** válasza:
68%

Én láttam facebook-on egy olyan posztot ahól egy kép volt. A képen egy idős, öreg néni arca, portréja volt. Ez volt a képre irva:


Ő a te korodba nem tudta mi az a számítógép.

Te az ő korába nem fogod tudni hogy mi az a nyugdij.


Sajnos erősen e felé haladunk.

febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz már nyugdíj szerintem, vagy csak valami jelképes összeg. Bár a mai nyugdíjakból sem igazán lehet már megélni, főleg ha egyedül él egy nagy házban az idős ember.
febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez a nyugdíjrendszer teljesen összeomlik, nem tudom mi lesz helyette.
febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Kb 72-75 év. De állami nyugdíjat nem fogsz kapni, mert a hazai egészségügy miatt elpatkolsz, mielőtt elérnéd a korhatárt (ez a céljuk), de ha mégis eléred, akkor is csak annyit fogsz kapni hogy épp ne halj éhen.


Két megoldás van:

1. Gyűjtesz magadnak nyugdíjra és magánegészségügybe jársz, ahol időben ellátnak.

2. Elköltözöl egy normális országba.


A probléma amúgy maga a felosztó-kiróvó rendszer, ami csak egyenletes korfa esetén tartható fent, egy elöregedő társadalomban nem. Megoldás lett volna a magánnyugdíj, de azt első dolga volt a Fidesznek szétverni. Nemrég ment nyugdíjba a Ratkó generáció, amelyik elég népes, az általános egészségügyi javulások miatt jóval tovább élnek az emberek, mint akár csak 100 éve, viszont 1980 óta egyre kevesebb gyerek születik, így nem lesz, aki kitermelje a nyugdíjat. Sok idős, kevés fiatal = felosztó-kiróvó rendszer összeomlása.

Egyébként egy tanulmány szerint a most született gyerekek kb harmada valószínűleg megéri a 100. életévét (mármint fejlett országokban). Az azért elég durva terhet fog róni a nyugdíjkasszára.

febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

70 év felett lesz szerintem. Az túlzás, hogy nem lesz állami nyugdíj, mert valamilyen formában megmarad csak nem sokra lesz elég. Már most is látszik, hogy 2010 milyen sokat romlott vásárlóértékben a bérekhez képest.

Mindenképpen erősödni fog az öngondoskodás szerepe, már most is próbálják erre ösztönözni az embereket adójóváírásokkal nyugdíj előtakarékosság céljából.

febr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy számolok, hogy nekem már nem lesz nyugdíjam. Igaz, én még fiatal vagyok. Szerintem számolj ezzel te is. Az a biztos. Legfeljebb hozzád vágnak még pár fillért.
febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max 4-5 évvel emelkedhet meg a korhatár a mostanihoz képest, de lehet ez is túlzó már. Inkább az lesz a kérdés, hogy lesz-e nyugdíj egyáltalán és miylen formában, mennyi.
febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!