Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MOKK levelet nem tudtuk át...

MOKK levelet nem tudtuk át venni. Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

A férjem kapott egy levelet a MOKK-tól,sajnos “nem kerestével” visszament mivel nem tartozkodunk az állandó lakcímen.

Ilyenkor valahogy még át tudjuk venni a levelet?

Illetve neki semmilyen tartozása sincs.

Sajnos nekem van több is,de minden tartozásom a korábbi házasságomból van,közös vagyununk semmi nincs csak egy telek,illetve 2személyautó.

(Ez mind elenyésző értékü)

Kérdésem az lenne hogy tőle követelhetnek olyat hogy fizesse meg az én tartozásom?

Mert elképzelni se tudjuk mi érkezhetet onnan.

Korábban a csoportban találtam a közjegyzői oldalra kitüzött át nem vett értesítésekről szóló honlapot de nem szerepel sehol sem a neve(még csak most lett visszaküldve a levél)

Tud valaki segiteni érdemben?


febr. 10. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet akár egy be nem fizetett parkolási bírságból származó tartozás is, amiről esetleg nem is tudsz, mert a szélvédőről elfújta a szél (esetleg ellopták) a mikuláscsomagot.
febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Közben olvasgatok.

Tehát az én korábbi tartozásomat rajta nem lehet behajtani semmiképp ez fix.

De amit szereztünk közös vagyont,pl autó arra ráterhelhetik a tartozásomat,de csak a felére nem?

febr. 10. 18:18
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A férjed a különvagyonával nem felel a házastársa, vagyis a te olyan tartozásodért, aminek a szerződéskötésében nem vett részt. De a közös vagyontárgyak bevonhatók a végrehajtásba, a férjed igényperben kérheti a vagyontárgy foglalás alóli feloldását a közös vagyonból rá eső hányad értékéig.

Lehet, hogy nem a te tartozáshozományodról szóló fizetésmeghagyás átvételét mulasztottátok el, de ha igen, akkor különösen fontos lett volna átvenni.

Valamiért, fizetési meghagyást küldhetett végrehajtó. Ugyanolyan okból juthatott idáig tartozás, mint amit írtál a lakóhelycímről és az ott nem tartózkodásról; s férjed nem szerzett róla tudomást.

Ha életvitelszerűen nem a nyilvántartásban szereplő lakóhelycímen tartózkodik a férjed, a tényleges címét be kellett volna jelenteni tartózkodási hely címként, vagy a lakóhelycímen meghatalmazást kellett volna adni valakinek a részére érkezett küldemények átvételére, aki eljuttatná hozzá. Vagy utánküldést kellett volna igényelni a postától.

Ha a végrehajtó a nyilvántartásban szereplő címre küldte a fizetési meghagyást és a posta ott kísérelte meg az átadást, akkor sem a végrehajtó, sem a posta nem hibázott.

Ha a végrehajtó által küldött levél átvételét megtagadja a címzett, vagy a kézbesítés második megkísérlését követő ötödik munkanapig nem veszi át a postán a küldeményt, akkor azt, kézbesítettnek kell tekinteni (régebben kézbesítési vélelemnek nevezték, jogszabály módosítás miatt kézbesítési fikció lett).

Ha valaki nem veszi át, akkor nem tud élni a jogvesztő határidőn belül az ellentmondás lehetőségével vagy egyéb jogeljárás kezdeményezésével, amit írásban (akár levél útján is) megtehet annál a közjegyzőnél, aki kibocsátotta a fizetési meghagyást. Első körben nem is kell érdemi kifogásokat, észrevételeket tenni, csak mintegy értesíteni a közjegyzőt az ellentmondás szándékáról.

Ha valaki akármiért nem él a határidőn belül az ellentmondással, akkor végrehajthatóvá válik a fizetési meghagyás.

Van lehetőség az át nem vétel jogszerű igazolására. Megfelelő indokkal három hónapon belül lehet megtámadni a kézbesítési fikciót, azaz, megindokolni az át nem vételt. De az, hogy a többféle fellelési lehetőség egyikével sem élve, eltűntetek a nyilvántartott lakcímről, úgy gondolom, nem ilyennek lesz elfogadva. Nem a mentő vitte el váratlan rosszullét miatt és került hosszas kórházi ápolásra, és így nem volt ideje gondoskodni pl. a küldeményei átvételéről. Legalábbis, ilyenről nem írtál.

febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A MOKK-tól felvilágositást illetve újraküldést kérhetek?

Közben már sikerült tisztán látnom,amit most szereztünk pl autót,telket 50% ban terhelhetik miattam.

Mondjuk egy fél suzukit senki nem fog megvenni.

Így elgondolkodtam hogy lehetséges mégis hogy valami parkolás??? lehet vagy fene tudja.

Majd kiderül

febr. 10. 19:49
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

[Közben már sikerült tisztán látnom,amit most szereztünk pl autót,telket 50% ban terhelhetik miattam. Mondjuk egy fél suzukit senki nem fog megvenni.]

Azért nem lehetetlenítik el ennyire a végrehajtást. Mivel nem a férjed különvagyona, az egész Suzukit bevonhatják a végrehajtásba, és a férjed igényperben kérheti a vagyontárgy foglalás alóli feloldását a közös vagyonból rá eső hányad értékéig. Az autót sokkal hamarabb lehet értékesíteni, mint amikorra a perben ítélet születik. Akkor a férjed pénzben megkapja az ítéletben megállapított érték felét. Számotokra lesz nehézség nem tudom milyen értékű Suzuki félárból autót pótolni.

febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt azért tudni érdemes, hogy mielőtt bármit is lefoglalna a végrehajtó, előtte mindenképpen küld egy végrehajtási lapot, amin fel van sorolva tételesen az összes tartozás. Itt lehetőség van egyben kifizetni az egész tartozást, vagy részletfizetést kérni.


Ha esetleg ezt is elmulasztanátok, utána történik csak végrehajtás, de az is első körben inkasszó, fizetésletiltás, és ha ezek nem vezetnek eredményre, akkor jön csak ingóságok vagy ingatlan foglalása.

febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem ,nem így van ahogy írod.

Elolvastam a jogszabályt.

A telek 50-50%-ban tulajdon azt terheli is folyton a vh.

Az autókhoz kvázi semmi közöm név szerint ,de 50%-ban terhelhetné.

Közben megnéztem a gépjárműket is,nincs rajta terhelés.

Akkor lehet mégis csak neki lesz valami…

febr. 10. 20:17
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen tudom a vh menetét.(sajnos tapasztalatból)

Csak azt hittem a MOKK valamiért miattam keresi,egyszerűen nem értem mit küldhettek neki.

Viszont az már tiszta hogy az ő fizetését nem vonhatják nem inkasszálhatják az én korábbi tartozásom miatt.

febr. 10. 20:20
 9/11 A kérdező kommentje:

Plussz a másik hogy én nem kaptam semmit,mármint a MOKK-tól vagy bárhonnan,persze a vh-tól igen ezért sem értem.

Lehet tényleg más van a dologban és nem az én adósságom(amit vonnak egyébként)

febr. 10. 20:52
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hagyaték ügyben küldtek valamit. Családban volt 2 is, régi tsz-es kis darab földeket örököltek többedmagukkal, egyikük se tudott róla. Aztán kiderült most rendezik ezeket a földeket.
febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!