Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha a címzettnek...

Mi történik, ha a címzettnek nem tudják kiszállítani az elsőbbségi levelet? Ilyenkor visszakerül a feladóhoz?

Figyelt kérdés

dec. 19. 05:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Én kaptam már ajánlott levelet is postaládába, hogy nem kellett igazolni magam. A sima elsőbbségi csak arra való, hogy gyorsabban odaérjen, bedobják a postaládába, ha nincs rajta olyan plusz szolgáltatás, ami miatt személyesen kell átadni.
dec. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 BlackSword ***** válasza:
0%
Ha van rajta feladó, akkor visszaküldik, ha nincs, akkor az olk-ba kerül megőrzésre...
dec. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem küldik vissza, miért küldenék vissza? A postás csak a címet nézi, azt nem, hogy a név is stimmel-e. A lakásom előző tulajdonosának a nevére még több évvel az adásvétel után is kaptam levelet, mert volt, ahol nem jelezték, hogy már nem ide kell küldeni.
dec. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

De visszaküldik, ha van rajta feladó, tudom, mert én magam is csináltam.

Jellemző erre az oldalra, ha valaki jó választ ír, lepontozzak a válaszát az okoskodók.

dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem küldik vissza, ha befér a postaládába, bedobják a postaládába, nem érdekli a postást, hogy milyen név szerepel a postaládán, a címet nézi, nem a nevet. Én, akihez bedobta, bevihetem a postára, és szólhatok, hogy ilyen nevű ember (már) nem lakik ezen a címen, elköltözött, vagy átadhatom valakinek, ha tudom, hogy tartja a kapcsolatot az előző tulajdonossal.

Nekem bedobták az előző tulajdonos leveleit a postaládámba, pedig már az én nevem volt kint régóta, de valamiért erre a címre jött, sokáig kellett továbbpasszolnom, hogy már nem lakik itt.

dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BlackSword ***** válasza:
0%
De lehet cím nem azonosító, kézbesítés akadályozott, címzett bejelentve meghalt, cég bejelentve megszünt... tényleg ne akard már a kézbesítőt kioktatni...
dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor légy szíves oktass ki azokat, akik bedobják a leveleket a postaládába akkor is, ha nincs névegyezés, mint ahogy én is megkaptam a volt tulaj leveleit több, mint egy évvel azután is, hogy beköltöztem, és rég az én nevem volt kiírva.
dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 BlackSword ***** válasza:
0%
Ki kell jelenteni...
dec. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Ki volt jelentve.
dec. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy idős házaspár volt a lakásom előző tulaja, és a férj nem sokkal azelőtt halt meg, hogy én átvettem a kulcsokat a lakáshoz és elkezdtem a beköltözést, már akkor csak én voltam a tulajdoni lapon aktuálisan bejegyezve, ők ki voltak jelentve. A férj nevére is érkezett még utána ide levél, úgy, hogy ő akkor már rég nem élt, és az én nevem szerepelt a postaládán is, és bedobták a postaládába.
dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!