Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állás keresési járadékhoz...

Állás keresési járadékhoz kell az összes munkahely összes kilépő papírja?

Figyelt kérdés

Időrendben először a sparnal dolgoztam utána a Lidlinél.

Mikor a Lidlinél kezdtem le adtam az összes Sparos kilépő papiromat

de ezt az egyet vissza dobtak hogy nem kell nekik: [link]


Most a Lidl ki küldte nekem a kilépő papirjaimat de a sparos papírokbol semmit nem adott vissza. A sparos papirok közül az egyetlen ami megvan a fentebbi linken látható.

Az elég lesz a munkaügyin? Vagy a spartol is kene minden papir amit benyelt a lidli?


febr. 13. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
3 évre visszamenőleg minden kell. Eredetiben ne adj le máskor kilépő papírokat.
febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Épp ma voltam a munkaügyin,kell az összes papír, a Sparos is, úgyhogy kérd ki a Lidl-től
febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valójában az álláskeresési járadékhoz kizárólag az az igazolás kell az elmúlt 3 évből, amelyiket éppen az álláskeresési járadék megállapításához adnak ki, valamint az OEP-kiskönyv. Semmi más.


Az igazolás fejlécében szerepel is az, hogy álláskeresési járadékhoz adták ki -> Igazolás álláskeresési járadék megállapításához


A képen egy munkáltatói igazolás szerepel (MIL-lap). Ez sem kellhet, mivel ebből csak azt tudják meg, hogy mettől meddig és hol volt munkaviszonyod, a többi szükséges adatot nem tartalmazza, mivel nem az ellátás megállapításához adták ki, hanem a következő munkáltató részére.


A LIDL nem nyelhette be azt a SPAR-os igazolást, amit az álláskeresési járadékhoz állítottak ki, mivel arra nincs is szüksége. Ha odaadtad nekik, be se kellett, hogy fogadják, mivel nem tartozik rájuk.

febr. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
... továbbá egy tartozás igazolás kell nekik (ha nem tartalmazza a fenti igazolás álláskeresési járadék megállapításához), amiben azt igazolják, hogy van jövedelemből (bérből) letiltásod, vagy sem.
febr. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!