Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történt a megrendelésemmel,...

Mi történt a megrendelésemmel, az eladó be akart csapni?

Figyelt kérdés

Rendeltem valamit az eBay-en, az eladó a megrendelést követő 5. napon adta fel az árut. Legalábbis az eBay-től jött üzenetben ezt olvastam. Ezután 4 nappal érkezett ismét egy üzenet az eBay-től, hogy visszatérítést kaptam. Ez mit jelent? Az eladó adta vissza vételárat, vagy az eBay rendszer?

Az áru biztos nem fog megérkezni?

A csomag megadott nyomonkövetési száma a DHL szerint ismeretlen. Az eBay ezt adta meg, mikor feladták állítólag a csomagot.



febr. 14. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
¯\_(ツ)_/¯
febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban mi a csalás, ha visszakaptad a pénzed? Valszeg a dhl-nél elkeveredett vagy megsérült a csomag, amikor webshopban dolgoztam, a futárszolgálatok simán letagadták a vásárlónak az olyan csomagokat is, igaz, ebben főként a posta jeleskedett, amiket sk adtam át a futárnak.
febr. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2:

Az az egyik tippem, hogy az eladó nem adott fel semmilyen csomagot, csak próbálja húzni az időt, és egy kamu követési számot írt be.

Tudtommal a pénzt csak azután kellene visszakapnom, miután letelik a megadott kiszállítási idő, nem kapok semmit, és panaszt teszek.


Az eladónak az is haszon, ha hetekig nála van a pénzem.


A másik, hogy talán feladta a csomagot, de tévesen írta be a követési számot. Mivel késve adta fel, kifutott az időből, és az eBay visszautalta nekem a pénzt.


Harmadik tippem: az eladó időközben rájött, hogy nem tudja elküldeni az árut, és visszavonatta a megrendelésemet, így a pénz visszautalódott. Csak akkor miért jött üzenet az elküldött áruról. Valamint akkor az eBay azt írná a megrendelésre, hogy "Cancelled".

febr. 15. 15:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az eladót! Rajta kívül mindenki más csak találgatni tud.


Valószínűleg azért kaptál követési számot, mert elindították a feladását. Aztán gondolom kiderült, hogy mégsem tudja küldeni, ezért törölte a küldeményt, így már nem létezik. A pénzt meg visszaküldte, mert nem fogsz semmit kapni.


Mondjuk ezt jobb helyen szokták jelezni, hogy bocs, nem kapod meg, ezért visszautaltuk, de lehet, hogy ezt elmulasztották.


Ha visszakaptad a pénzed, akkor nem lettél átverve.


Nem tűnik valószínűnek, hogy azért szórakozók valaki, hogy addig használja a pénzed. Az egyszerű adminisztrációs hiba nagyságrendekkel valószínűbb.

febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért nem kérdeztem még meg az eladót, mert nem tudtam milyen hangnemben írjak neki. Ha a csalás és a hanyagság nem valószínű, akkor nem számonkérően írok neki.
febr. 16. 22:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs okod, elsőre nem érdemes követelőzni, csak kérdezd meg, hogy mi történt, hogy a küldött tracking nem működik (akár a pénzt ne is említsd meg).


Erre valószínűleg megírja, hogy sajnos törölniük kellett és visszautalják a pénzt is. Talán meg is indokolja, hogy miért tették.

febr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6:

Köszi, megpróbálom így, mert kíváncsi vagyok. Oké, hogy anyagi kár nem ért, de ha lehet, én az árut szeretném megkapni, nem a pénzt vissza. Vagy legalább érteni akarom mi történt.

febr. 17. 09:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kiderült, hogy meg sincs belőle raktáron, vagy már nem is tudnak szerezni, vagy ilyesmi.


De majd ők elmondják. Más nem tudja, csak ők.

febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8:

Akkor elég furcsa, hogy most is árulja ugyanez az eladó ugyanezt a terméket. Az van alá írva: 1 eladva, 1 elérhető.

Azóta írtam amúgy neki, hétfőn talán reagál rá.

febr. 17. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fog érkezni, ezért nem akarják levenni, vagy csak elfelejtették módosítani. Bármi lehet. Felesleges találgatni, meg gyanakodni, mert nem jutsz vele előrébb.


Megkérdezed, mondanak valamit, ha hihető nem tartod, elfogadod. Ha nem tartod hihetőnek, akkor jelzed nekik, amire válaszolnak valamit, amit vagy elfogását vagy nem.

Igazából sok értelme nincs levelezned velük, de talán megnyugtat.


Nem szép, hogy semmit nem jeleztek neked. Talán legalább ennyit megtanul belőle a másik. Emiatt mindenképp érdemes visszajelezned.

febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!