Ez így szabályos?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Őszintén fogalmam sincs, csak vásárlásnál kíváncsiságból előre lefotóztam a pudingok árait, hogy vissza tudjam nézni, végül melyiknek vonják majd le az árát. A bal oldali zöld, pisztáciás ára nincs jelezve, de a másik kettőé igen. Azok le vannak árazva, de ami ugyanolyan puding, csak eltérő ízesítésű, és persze nincs jelezve az ára, az nincs.


Szóval ha van egy csomó íz, és kettőhöz oda van írva a leárazott ár, de a harmadikhoz, amit én veszek, annál nincs ár, akkor szabályos-e az, hogy annak az eredeti árát vonják le? Nem megtévesztés ez?


febr. 15. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Megint egy fillerbaszo proli kerdes.
febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Nem a pénzemet sajnálom, ez a kérdés puszta kíváncsiságból született meg. Amúgy is meg akartam venni ezt a pudingot. Csak felmerült bennem a vásárlásnál, hogy vajon mennyit fogok én erre költeni, ha nincs ott az ára ennek a konkrét terméknek.


Bár igaz, jártam már úgy, hogy előre kikészítettem az árát egy szörpnek, aminek ki is volt írva az ára, csakhogy azt nem vettem figyelembe, hogy a jobb alsó sarokban apró számokkal mellé volt írva, hogy +x Ft az üveg. Akkor tényleg ki voltam akadva a kasszánál. A rosszabb látásúak akár szemüveget is vihetnének, hogy kiszúrják ezt az apró "trükköt".

febr. 15. 16:17
 3/6 krwkco ***** válasza:
32%

"Ez így szabályos?"

Nem szabályos. Minden termék árát fel kell tüntetni és a zöld fedelű, háttal fordítottt pudingnál nincs ár.

De azt nem követelheted, hogy azt is adják olcsóbban. Csak azt, hogy vegyék vissza és adják vissza a kifizetett árát.

febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet szabályos, nem tudjuk, mivel az egyik képen a csokis és a mogyorós pudingok vannak lefényképezve, a nyugtán pedig a pisztáciás van.
febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm a válaszod. Akkor jól sejtettem. Ez eredetileg nem volt leárazva, nem is azzal van a probléma. Tehát kötelesek feltüntetni minden egyes termék árát. Sokszor van olyan, hogy nincs jelezve egy-egy termék ára, bár az inkább kínaiakban van. Ebben az esetben viszont gyanúra adhat okot, hogy "Milyen érdekes, hogy pont a nem leárazott termék ára hiányzik", de tényleg. Ilyenkor merné feltételezni az ember, hogy ha kettő le van árazva a kategóriában, akkor a többi is. Végülis nincs alá írva, hogy nincs.
febr. 15. 16:23
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 Írtam is, hogy "bal oldali zöld, pisztáciás". Ott van az a képen, csak alatta nincsen ár.
febr. 15. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!