Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Konditeremben elhagytam a...

Konditeremben elhagytam a kártyámat, de meglett végül?

Figyelt kérdés

Igazából csak annyi, hogy nem raktam be a szekrénybe, valaki megtalálta és leadta a pultnál. Szerintetek ha felírja/lefényképezi ez idő alatt, amíg nála van a bankkártyám, akkor visszatudna élni vele? Nyilván áttudom állítani a limitet az applikációban, csak most azt állítgassam mindig? Van bármi valós veszélye ennek? Az magától értetődő, ha hajlamos vagyok elhagyni, akkor csak tényleg akkor vigyem magammal amikor kell.


Pontosabban a tárcámat hagytam el, de minden meglett. Igazából én voltam lusta, hogy benne hagytam, készpénz is volt nálam, így hát nagyon szerencsétlen lett volna, ha valami nincsen meg.



febr. 20. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Meg soha nem vasaroltal online?
febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Nekem nem úgy rémlik, hogy minden alkalommal küldene SMS-t vagy kérne internetes vásárlási jelszót, de lehet tévedek. Ezért is tettem fel a kérdést is.
febr. 20. 23:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a hátulján fekete ragasztószalaggel ezért szoktam lefedni a CVC kódját. (fejből tudom)

Banki beállításokban érdemes EU ra korlátozni az online vásárlást vele, mert akkor jön telekód megerűsítés szokatlan helyről vásárláskor. (EU-n kívül nincs telekód szabály) Limitet is érdemes megadni pl 50eFt.. (ne tudjanak milliókat lehúzni róla)

febr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kizárni a visszaélést, de ha korrektül leadták, akkor én lehet nem aggódnék emiatt. Nem feltétlen kell mindenkiről a legrosszabbat feltételezni.
febr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 scamdemic ***** válasza:
59%

visszatudna élni -> vissza tudna élni

áttudom állítani -> át tudom állítani

febr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:
90%

"Én a hátulján fekete ragasztószalaggel ezért szoktam lefedni a CVC kódját."

Én ki szoktam kaparni, hogy kártyaelvesztésnél se tudják elolvasni.

febr. 21. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

A ragasztószalag megoldás arra, hogy könnyen, gyorsan lefotózva ne tudják megszerezni a CVC kódot, akinek csak annyi ideje van, hogy lefotózza és visszaadja, vagy lelépjen.

Viszont akinek zavartalanul hosszabb idejére kerül a kezébe, mert elhagytad, kinyitotta a szekrényedet, amíg te edzel, szoba takarítás közben megtalálja a szállodai szobádban, annak lehet arra is elég ideje, hogy a ragasztót lekaparja, úgy fotózza le és aztán akár feltűnés nélkül visszaragassza.


A CVC kód lekaparása sokkal biztonságosabb megoldás. Eleve teljesen érthetetlen, hogy a bankok miért írják rá a kártyára a CVC kódot, ahelyett, hogy a PIN kóddal együtt kapnád meg egy külön papíron. Elvégre a CVC kód lényegében az online vásárláshoz használt PIN kódod. Ez pont olyan, mintha a PIN kódot írnák rá a kártyára.


Én egyébként nem is hordom magammal a kártyákat. Be vannak állítva fizetéshez a telefonomon és az okos órámon is. Bárhol tudok fizetni PayPassel.

KP felvétel nem minden ATM-nél működik PayPassel, de egyre több ATM ezt is tudja. Nem szokott hiányozni, hogy a fizikai kártya nincs nálam - viszont így elhagyni sem tudom és másnak esélye sincs lefotózni.

febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%

Még a szlogen is úgy szól hogy a bankkártya olyan mint a készpénz. Ha kintfelejtek az öltözőben egy marék húszezrest, vagy bárhol máshol és csak órák múlva megyek érte akkor nem csodálkozom ha eltűnik.

Ha elvesztem le tudom tiltani.


Ha te kint felejted az utcán a telefonodat egy napra akkor nem ér kár? A bankkártya letiltás pótlás kb 5eFt kerül. A telefon pótlás is? 😃

febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!