Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ingatlan felének haszonélv...

Egy ingatlan felének haszonélvezője vagyok tobbedmagammal. Ha az ingatlan másik felét eladják, milyen hátulütője van rám nézve? Kérhet pl tőlem bérleti díjat az új tulaj? Egyéb felmerülő kiadasok?

Figyelt kérdés

Családtag lakik most benne és azért lettem haszonelvezo H kevésbé legyen csábító a hamarosan aktuális liciten.


Köszönöm annak, aki átadja a tapasztalatát, tudását ezzel kapcsolatban.



febr. 23. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Rád nézve semmi hatása nem lesz.

Lesz egy új tulajdonos az ingatlan másik felére.

febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert megtörtént eset, H egy ingatlannak két tulaja közül az egyik,nem ottlako, a másikra rótta ki, h kiadhatta volna a saját felét, ezért tőle ker bérleti díjat...


Haszonélvezeti jogosult ként nem tudom hogyan működik ez

febr. 23. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:

A haszonélvezeti jogod csak arra a félre vonatkozik ami a tiétek.

A másik fele az övé. Akár be is költözhet, természetben megoszthatja az ingatlant.

Ha nem engeditek beköltözni a saját felébe, és nem lehetséges a természetbeni megosztás, akkor bíróságtól lehet kérni például kényszerértékesitést is.


Akkor neked, mint haszonelvezőnek csak annyi a szerepe, hogy jó olcsó lesz a tulajdoni hányad miattad.

febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.. egyelőre nem vagyok nyugodt, de remélem ok nélkül
febr. 23. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!