Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérhet-e utólag pénzt a Fedex...

Kérhet-e utólag pénzt a Fedex egy már kézbesített küldeményért?

Figyelt kérdés

Japánból rendeltem még januárban egy játék-figurát az Ebayról, ami ide is ért január végén.

Ennél a tételnél az Ebay-nél nem kínálta fel a rendszer, hogy kifizethetem előre az áfát-vámot stb.

Fedex hozta a csomagot, meg is kerestek, hogy nyilatkozzam mi van a csomagban, csatoljam a számlákat stb.

Benyújtottam minden papírt, amit kért a Fedex, mi az értéke stb. (tehát ez egy vásárlás volt konkrétan, egy cégtől nekem, magánszemélynek).

Ki is hozta a futár a csomagot január 30-án, nem kért érte semmit sem (kezembe nyomta a csomagot a futár, aláírtam a digitális készüléken, hogy átvettem, s ment is tovább)....

Csodálkoztam is rajta, hogy ez hogy lehet. Gondoltam, akkor csak ki lett fizetve az áfa + vám, meg minden előre.

Oldalt a dobozon volt pár papír, lepecsételve, hogy áfa-vám Fizetve (Import áruátengedési okmány), semmi külön üzenet, számla nem volt, hogy fizess X összeget stb. Volt még valami levelezés csatolva, hogy önadózás formájában kell eleget tenni az áfa fizetésnek (de azt hogy hova, az nem), meg valami 2800Ft eljárási biztosíték sikeres lekötése.....aztán semmi más.


Most pénteken (3,5 héttel később) jött egy levelem a postán keresztül, benne egy számla a Fedextől, fuvarlevélszám alapján ugyanerről a csomagról van szó, hogy teljesítési dátum 2024. 01. 30., számla kelte 2024. 02. 09., fizetés módja: Transfer (?).

És akkor fel van sorolva, hogy vám, áfa, előlegezési díj stb.

Most akkor utólag kellene fizetnem valamit? Vagy ez valami kamu?

Nekem eddig a Posta hozta a csomagok nagy részét, ott a küldeményt addig nem adták át, ameddig ki nem fizettem a megfelelő díjat....

Mivel Fedex-ügyben nem mozgok otthon a témában, szerintetek ez valós?

Elég érdekesnek találom azt, hogy utólag akarnak velem kifizettetni valamit...a futár nem mondott semmit, hogy majd később kapok valami számlát, miegyebet stb.

De a számla is egy vicc. Semmi levél mellette, hogy akkor fizetni kellene utólag a kézbesített csomagjáért vagy valami...hanem csak durr oda és kész.



#FedEx #külföldi csomag #áfa + vám #utólagos fizetés
febr. 24. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valós és ki kell fizetned.
febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legjobb lesz, ha felhívod őket, tisztázni a helyzetet. Arra tudok tippelni, hogy a futárcég előzetesen kifizette a vámot és az áfát és most ő kéri az összegét tőled. Azért van ott, hogy áfa-vám fizetve, mert anélkül ki sem tudná hozni a futár a csomagot.

Más futárcégeknél is van ez, de ilyenkor a kiszállításkor szokták egyből kérni az összeget, de nem ismerem a Fedex eljárását. Lehet, hogy a futár csak simán elfelejtette kérni. Amikor a Fedex-hez beküldted az iratokat a vámoláshoz, akkor elvileg kellett volna lennie egy papírnak, ahol a Fedexet megbízod, hogy intézze a vámolást, ott nem volt leírva, hogy milyen módon kell fizetni a díjakat?

febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Itt nézd meg, valószínűleg a 2. lehetőség esete van nálad:

[link]


"A második lehetőség az, hogy ezeket a díjakat a FedEx fizeti meg a hatóságoknak a címzett nevében. Ehhez rendszerint saját halasztott fizetésű ügyfélszámlánkat használjuk, amely a bankszámlához hasonlóan működik, és amelyről közvetlenül tudunk fizetni a hatóságoknak. Később ezt az összeget a FedEx kiszámlázza a címzettnek a szolgáltatás kifizetési díjával együtt."

febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Írtam a Fedexnek hétfő reggel, de nem válaszoltak semmit.

Tegnap bementem az Adóhivatalba utána-érdeklődni a dolgoknak, s megnézte az ügyintéző a papírokat, azt mondta ez valós. 1 papírt hiányolt, ami nem volt (nem is kaptam a bevitt papírokon kívül mást), amiben jelzik, hogy akkor fizetnem kéne.

Az ügyintéző azt mondta a Fedex azt csinálja, hogy előre kifizet (meghitelez mindent), s utólag kéri tőled az összeget.

Az "előlegezési díj" az ő bevételük...ilyen tétel a számlán is szerepel (az áfa és vám mellett).

Kérdeztem az ügyintézőtől, na jó de meddig kérhet tőlem pénzt a cég (az internetet olvasva láttam, hogy valakitől hónapokkal később kérték az összeget)...erre azt mondta, az ő pénzük fekszik benne...rajtuk múlik.

Magam részéről kicsit nonszensznek tartom, hogy lehet hónapokkal később jut majd eszükbe, hogy hellóka, fizetni kéne...

Na, mindegy, kifizettem az összeget.

Akkor úgy látszik tényleg van ilyen...


2-es válaszoló:

Igen, igazad volt! Annyi megjegyzés, hogy nyilván csak őket bízhattam meg a vámolással, s azokon a papírokon, amiket küldtek nekem, semmi ilyenről nem volt szó, hogyan/mikor/meddig/hova kell fizetnem. Ott csak kitöltöttem a nyers adatokat, hogy ez jött, ilyen értékben-szállítási díjjal stb.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

márc. 1. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!