Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elővásárlási jog,mit lehet...

Elővásárlási jog,mit lehet utólag tenni,ha már a szerződés megtörtént és a ki is lett fizetve?

Figyelt kérdés

Hogy érthető legyen, vettem a társasházban egy garázst ahol lakom. De mivel osztatlan közös tulajdonú a teremgarázs szintenként,így elővásárlási joga van akinek már ott van garázsa. Ez a vásárlás cca 2 éve történt, ügyvéd csinálta a szerződést. Most került a földhivatal elé/ időben be lett adva,csak nagyon nagy a csúszás a hivatalnál/

Most viszont kérik, hogy ki lett e rakva anno a hirdetés az elővásárlással kapcsolatban, amit a közökepviselőnek kell igazolni,nem is lenne evvel baj,csak ha most azon az áron kerül ki akkor rögtön megveszik, hiszen azóta 2x drágább lettek a garázsok.

Mit tudok tenni,én nem hibáztam,de nem szeretném elveszíteni amit cca. 2 éve kifizettem. Köszönöm a segítséget



2023. márc. 13. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Akkor at lettel baszva. Olyan nincs hogy 2 evig elhuzodik a foldhivatalba. Azt szinte azonnal bejegyzik.
2023. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a 2 év gyanús...

Egyébként beszélj az ügyvédeddel, ő tudni fogja, mi a legjobb megoldás számodra ebben a helyzetben

2023. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fel kell becsültetni és a mostani áron lehet csak kifüggeszteni, ha még nem évült el.
2023. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Pedig a földhivatalnál van csúszás,ezt már több helyről hallottam, pontosan júliusban lesz 2 év. Véleményem szerint ezt az ügyvédemnek tudnia kellett volna, mivel ez egy régi rendelet.

Sajnos most már én is tudom,és a faliujságon is látom a kiírásokat,ha tárolót vagy garázst árulnak

Köszönöm az eddigi igyekvő segítséget.😞

2023. márc. 13. 11:49
 5/14 A kérdező kommentje:
Tisztelt 3-as értem amit írsz,de én nem szeretnék többet fizetni mint amennyiért vettem,ma cca. 2 millióval drágább. Érvényes adásvételi szerződés van a birtokomban.
2023. márc. 13. 11:57
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nem hibáztam, akkor minek az ügyvéd?
2023. márc. 13. 11:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Most viszont kérik, hogy ki lett e rakva anno a hirdetés az elővásárlással kapcsolatban, amit a közökepviselőnek kell igazolni,nem is lenne evvel baj"


De ha nincs ezzel baj (magyarul ki lett rakva a hirdetés 2 éve), akkor mi a probléma? Leigazolja a közös képviselő és csókolom.

2023. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5: Mért fizetnél többet? Ez az elővásárlási joggal élőre érvényes ár.
2023. márc. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

az a baj,hogy nem volt kirakva,az ügyvéd evvel nem foglalkozott,csak megírta a szerződést,mindenki aláírta az eladó a vevő /én/ tanuk-és az ügyvéd pecsét stb.

Beadta a Földhivatalhoz és most kérik ezt a kiírást---ügyvéd hibázott szerintem,én most tudtam meg ,hogy létezik ilyen szabály.

Nekem a házban hiába lakom ott ,nem volt elővásárlási jogom,mivel a garázsszinten nincs tulajdonom. A másik amit nem értek ha a Földhivatal befogadta cca 20hónapja az adásvételi szerződést ,miért nem szólt ,hogy még kell ilyen papír amit a közösképviselő aláírt volna----most egészmás árak vannak .

2023. márc. 13. 13:42
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt buktad sajnos. Keress fel egy másik ügyvédet, hátha tud valami okosat mondani.


Kérdés, hogy ki hibázott.

2023. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!