Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen lekötési opciók vannak?...

Milyen lekötési opciók vannak? Abszolút nem értek hozzá.

Figyelt kérdés
Örököltem 20 millió ft-ot. Kb a felét elköltöm, autót veszek 5-6 millió körül, minimális felújítást/bútorvásárlást csinálok belőle (már nagyjából kész van pont a házam, kanapé kell csak új, szárítógép ami nincs, lámpák, új franciaágy, gyereknek egy íróasztalos blokk, mosókonyhát-kamrát polcrendszerezni, szóval már csak ilyen kisebb dolgok kb ez 2 millió ft összesen) 2-3 milliót meg meghagynék csak úgy a számlán. De a másik 10 milliót gondoltam lekötném, de abszolút nem értek ezekhez. Van értelme? Ha esetleg bármi miatt kellene pénz akkor nem férek hozzá, bukok rajta? Van olyan, ami havi kamatot fizet esetleg? Ti mit csinálnátok vele?
febr. 25. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Vegyél rajta állampapírt.
febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Én a helyedbe egy kva fillért nem költenék belőle hanem lakást vennék pici hitellel ami kiadható. Aztán a kiadásból azt veszel amit akarsz de én nem kótyavetyélnék el tizmisit olyan hülyeségekre ami soha nem térül meg.
febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

22 éves kocsim van elég sz*r állapotban, azzal hordom a gyereket, azzal járok dolgozni, stb kb sajnos életszükséglet a kocsi, tavaly 900 ezret költöttem el rá, nem ér annyit az egész kocsi, inkább veszek újabbat, mert ez csak ráfizetés.

Félre tudok rakni havi 400 ezret, szóval persze gyűjtögethetnék új kocsira is 1-2 évig, csak addig megint ráköltök egy milliót, nettó pénztemető..

Amúgy BP mellett lakok, itt garázst sem kapok ennyiért, nem hogy lakást.

Pici hitel se pici hitel lenne, szerintem egy lakható lakás 30 milliótól indul, nem akarok 10 milliós hitelt.

Az én saját házam is jelenleg kb 65-70 milliót ér. Épp elegem van ebből is, 7 éve csak a felújításból meg a házzal foglalkozásból állok, nem hiányzik még egy lakás is, amit utána megint rendezzek, keressek lakót, ne lakja le, adózzak, ez tönkre megy az tönkre megy, az egy állandóan foglalkozós dolog. Úgyhogy a lakás témát hamar elvetettem.

febr. 26. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:

3# így viszont elvered, és semmi látszata nem lesz, max lesz egy fiatalabb autód ami megint csak viszi majd a pénzt.

A lakáskiadás macera de mi van ingyen? Semmi. Az meg csak termel neked folyamatosan és ártartó. De te tudod, nem könnyű

febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Vennék amit nagyon kell, a többiből meg lakossági állampapírt a MÁK-nál ha nem értenék hozzá.
febr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Az allampapir az egyik legbiztosabb befektetés olyan embereknek akik nem akarnak belemerulni a befektetések világába. Sajat véleményem. Aztan mindenki azt csinál amit akar persze, jard körbe a témát tobb forrásból vagy kerj segítséget hozzaertotol.
febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!