Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Normális, ha pályakezdőként...

Normális, ha pályakezdőként nem tudok kikapcsolni munka után?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztem az egyetemen, kevesebb, mint egy hónapja dolgozom a szakmámban teljes munkaidőben. Nincs különösebb problémám a munkahellyel, rendesnek tűnnek a kollégák (bár keveset vagyok kapcsolatban velük, mert szakmailag a saját magam főnöke vagyok), saját kis irodám van ahol nem nagyon zavarnak, 8-16ig tart a munkaidő, de senki se piszkál ha pontban 8kor még nem vagyok itt, vagy 4 előtt valamivel elmegyek. Szóval nyugis, viszonylag rugalmas munkahely, egyelőre kevés feladattal. Viszont azt vettem észre magamon, hogy hiába kevés a feladatom, nem tudok egyszerűen kikapcsolni délután, és folyamatosan a munkán jár az eszem még este meg éjszaka is. Járok edzeni, vannak elfoglaltságaim munka után, de ezek közben is azon kattogok, hogy elég jól teljesítek-e, mit gondolnak rólam a többiek, hány óra van még az estéből amikor azt csinálok amit szeretnék, stb. Éjszaka meg nem alszom, mert azon stresszelek, hogy hány óra múlva kell kelnem és vajon mi lesz holnap, reggel meg szintén nagyon stresszesen készülődök és indulok el. Aztán mikor már bent vagyok, akkor kicsit felengedek, de ha kevés a feladatom akkor azért vagyok ideges hogy mindenki más dolgozik csak én nem, ha van feladat akkor meg azért, hogy jól csináljam. Ilyet más is tapasztalt a pályája elején, elmúlik idővel?

febr. 29. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez egyáltalán nem normális jelenség, túl komolyan veszed / megfelelési kényszeres vagy. Addig rendben van a dolog, hogy munkaidőben kezdőként jól akarsz teljesíteni, de ez már beteges, hogy munkaidőn túl is ezen stresszelsz és nem alszol.
febr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
febr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Lehet a kérdezőnek ez az első munkahelye. Vagy legalább is valami olyan, amit nem szeretne elveszíteni. Egy kis drukk normális, de nagyon fontos, hogy ne menjenek rá a napjaid.

Neked lehet arról kellene tapasztalatot szerezned, hogy akkor is minden rendben lesz, ha nem stresszelsz. Ehhez viszont az kell, hogy rutinosan keljél-menjél-dolgozzál-hazaérj, amihez kétségkívül idő kell.

febr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Olvass utána a mellékvese kifáradásnak, és sürgősen tegyél valamit (étrend- és életmódváltás),mert itt nem fog megállni a történet.
márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!