Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi alapján döntöd azt el,...

Mi alapján döntöd azt el, hogy mit engedhetsz meg magadnak?

Figyelt kérdés

Ha valamit tervezel vásárolni, ami tegyük nagyobb tétel mint egy póló és egy nadrág, akkor mit veszel figyelembe, ami alapján eldöntöd, hogy belefér vagy sem?

Hozzátenném, hogy most nem a kötelező dolgokról beszélek, hanem vegyük a hobbikat, amire ugye nem "kötelező" költeni.

Nekem közel 3 millióm van jelenleg, amiből tervezek venni egy motort 700 ezerért, (a jogsim megvan rá már régóta) de vacilálok, mert ekkora kiadásokat nem szoktam tenni. Az én szintemen ez már nem mindennapi azért.



márc. 11. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Bocs, de egy póló vagy egy nadrág NEM nagyobb tétel!
márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az a flúgom, hogy csak az adott millióm kerek összege fölötti pénzt költhetem. Nemrég kötöttem le 19 milliót, maradt a számlámon 1.235.000ft. Na én ezt úgy kezelem, hogy 235.000ftom van költekezni.
márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A NEM kimaradt... Sajnálom, hogy így már nem sikerült értelmezni a kérdést. :)
márc. 11. 15:26
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Hát nézd, Kérdező: azt nyilván tudom, hogy anyagilag belefér-e a kinézett holmi a költségvetésembe vagy sem. Ettől függetlenül kétszer is meggondolom, hogy tényleg szükségem van-e az adott dologra, tényleg szeretném-e megvenni. és alaposan körülnézek, hogy máshol milyen áron tudnám megszerezni.

Ha úgy döntök, hogy igen, kell, és jó árat kérnek érte, akkor megveszem.


Ritkán engedem meg magamnak az impulzus-vásárlást, inkább alaposan átgondolom a nagyobb kiadásokat.

márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Erősen függ attól is, hogy a megvett dolognak mennyire vannak járulékos költségei, valamint hogy milyen az amortizációja. Egy motor ilyen tekintetben elég borzasztó vásár, kell hozzá biztosítás, tankolni kell, kiegészítőket venni, stb. Nyugodtan duplázd meg a vételárat és arról dönts, hogy belefér-e, közelebb lesz a valósághoz.
márc. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel számoltam én is, hogy lesz még mit rá költeni az elkövetkezőkben. A felszerelés, ruházat stb. már megvan hozzá, az mondjuk elég nagy segítség.

Az, hogy mennyit tankolok bele, mennyit költök szervizre sokat nem fog dobni rajta most per pillanat, mert néhányszor tervezek vele csapni egy-egy kört. Van kocsim mellette, ez tényleg csak hobbi volna, pár hétvégén előkapni.

Mindenesetre gondolkodom rajta már jó egy éve. Azelőtt is tervben volt, de addig szóba sem jöhetett a pénz miatt. Most úgy gondolom, hogy talán van annyi pénzem, hogy maradjon is, ha valami történne, míg megint gyűjtök hozzá. Egyéb kiadást nem tervezek a közeljövőben, nyilván attól, hogy még bármi adódhat. Várom mások meglátását, eddig mentek a zöld kezek! :)

márc. 11. 15:53
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Én 8 millióért vettem motort, de nem sokat gondolkoztam rajta.
márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De lehet mellette volt 50 millió megtakarításod, házad, milliós jövedelmed.
márc. 11. 16:45
 9/16 anonim ***** válasza:
Volt persze.
márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Néhány személyes ökölszabályom:

- A "költős" számla sose menjen 7 számjegy alá.

- Pénzügyi befektetéseket csak akkor likvidálok, ha komolyabb életcél elérése érdekében tesszük, pl. házvásárlás.

- Bármiféle befektetés (munkaeszköz, tanulással kapcsolatos dolgok, kiadott ingatlanok felújítása, stb) esetén a potenciális megtérülés esélyeivel mérlegelek.

- Nagyobb (~100e Ft felett), de relatív "felesleges" költések esetén legalább egy hetet töprengek rajta, hogy fogom-e tényleg rendszeresen használni, az impulzusvásárlás elkerülése érdekében. Ez vonatkozik az olcsóbb alternatívával összehasonlításra is, szóval pl. ha megvehetem az 500e Ft-os telefont is, akkor végig kell gondolni, hogy a 300e Ft-os telefonhoz képest mennyire fogom használni, amivel többet tud. Ezen kívül megnyugtat, ha legalább kétszer meg tudnám venni anélkül, hogy a fenti szabályok sérülnének.

- 100e Ft alatt bevallom megengedem magamnak, hogy hülyeségeket vegyek.


Ami a te helyzetedet illeti, én ezeket kérdezném meg:

- A 3 millió forintot te tetted félre, vagy egyszeri bevételből származik? Ha előbbi, akkor mennyi idő alatt jött össze?

- Van-e bármiféle megtérülése motornak, vagy csak hobbi? Pl. ha autó helyett használnád időnként, akkor mennyit spórolnál?

- Ha hobbi, akkor mennyire fontos neked? Erre vágytál egészé életedben, napi szinten vinne örömöt az életedbe, vagy csak megkívántad, és egy év múlva csak porosodik?

- Milyen költségekkel számolhatsz emiatt a jövőben?

márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!