Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sorsjegy vásárlás 18 év alatt?

Sorsjegy vásárlás 18 év alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Azt tudom hogy nem adhatják ki a sorsjegyet 18 év alatt. Viszont ma a szüleimmel mentem be egy Lottózóba, és amikor az eladó kiterítette a sorsjegyeket akkor éppen hogy csak rá akartam bökni az egyikre, mire felháborodott és mondta hogy:

Ha mutatsz egy személyigazolványt csak akkor!

Pont ma volt a születésnapom, de még csak 17 lettem.

Mondtam apukámnak hogy jó akkor válasszon ő, és mikor kiválasztotta majd odaadta a kezembe hogy addig elővegye a pénzt hogy fizetni tudjon a nő ismét megszólalt:

Nem adhatja oda ha még nem múlt el 18 !!!

Könyörgök azért adta oda hogy ki tudja fizetni, nem értem ezzel mi problémája volt?

Igazából csak kíváncsi vagyok, akik esetleg ilyen helyeken dolgoznak, hogy erre van egy szabályzat hogy ameddig kifizeti és nincs több keze apumnak, nem adhatja oda?


Nyilván én nem tudom hogy milyen szabályok vannak erre, ezért is érdekel a ti véleményetek.


De egyszer elmentem postára feladni egy csekket, és utána megkérdezték tőlem hogy : sorsjegyet adhatok?

Tehát nem értem 😂

Előre is köszii😄



márc. 15. 18:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Valóban, ellenben tegye fel a kezét, aki csak 18 éves kora után kaparta le élete első sorsegyét, vagy kóstolta meg a sört. Ezért nem fognak megbüntetni vagy kirúgni senkit.
márc. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"kaparta le élete első sorsegyét, vagy kóstolta meg a sört"


otthon azt csinálnak amit akarnak, de az üzletben vannak szabályok,

a boltot bezárhatják, ami egy áruháznál milliós károkat okoz, az eladót kirugás mellett felelősségre vonják.

márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz? Nem fogják a boltot zaklatni, mivel nem történt ez esetben törvénysértés. Ha egy felnőtt megveszi, és a gyerekének adja, az mar nem a bolt felelőssége. Utóbbinak az a felelőssége, hogyha bemegy egyedül a 10 éves Pistike, és kér egy üveg vodkát meg 2 doboz cigit, akkor nem szolgálja ki.
márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha próba vásárlásról van szó, de az eladó nem tudhatja mikor akarnak kicseszni vele.
márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!