Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sorsjegy vásárlás 18 év alatt?

Sorsjegy vásárlás 18 év alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Azt tudom hogy nem adhatják ki a sorsjegyet 18 év alatt. Viszont ma a szüleimmel mentem be egy Lottózóba, és amikor az eladó kiterítette a sorsjegyeket akkor éppen hogy csak rá akartam bökni az egyikre, mire felháborodott és mondta hogy:

Ha mutatsz egy személyigazolványt csak akkor!

Pont ma volt a születésnapom, de még csak 17 lettem.

Mondtam apukámnak hogy jó akkor válasszon ő, és mikor kiválasztotta majd odaadta a kezembe hogy addig elővegye a pénzt hogy fizetni tudjon a nő ismét megszólalt:

Nem adhatja oda ha még nem múlt el 18 !!!

Könyörgök azért adta oda hogy ki tudja fizetni, nem értem ezzel mi problémája volt?

Igazából csak kíváncsi vagyok, akik esetleg ilyen helyeken dolgoznak, hogy erre van egy szabályzat hogy ameddig kifizeti és nincs több keze apumnak, nem adhatja oda?


Nyilván én nem tudom hogy milyen szabályok vannak erre, ezért is érdekel a ti véleményetek.


De egyszer elmentem postára feladni egy csekket, és utána megkérdezték tőlem hogy : sorsjegyet adhatok?

Tehát nem értem 😂

Előre is köszii😄



márc. 15. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Szigoruan ellenorzik oket ahogy a dohanyboltosokat is. Felnek a buntetestol sok helyen. Be se lepek a dohanyboltba mar uvolt hogy szemelyit ker. Valahol banto, hogy meg 18nak se nezek ki, pedig reg elmultam, hazas vagyok, csaladom van.
márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez gyökérség volt az eladó részéről. Ez ilyen. Nyilvánvaló, hogy a szüleiddel voltál ott, és ebbe akár jogilag sem rossz ötlet belemenni.
márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem dolgozok ott. Viszont van egy sejtésem: simán csak durcafajta, vagy a főnöke az, és nem akart játszani az állásával.


Elmúltunk 18 évesek egy csajszi kasszás pénztárod, aki akkor egy közepes 20as lehetett, elkérte mindhármunkét.


Egy ismerősömet meg állítólag az első napokban részegen kiszollgálták az akkor megnyíló dohányboltok egyikében.


Furcsa a világ, ennyi.

De azért ellenőrzések is vannak mindenhol, azt se felejtsük el.

márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#1 Hol? Én már jóideje elmúltam 18, de ha egy random városban bemegyek egy dohányboltba, illedelmesen elkérik a személyimet, mivel az arcomról nem megállapítható a korom, én pedig röhögve odaadom, és megkérezem az eladót(ha olyan), hogy melyikünk a fiatalabb? A többiben pedig ismernek, mondanom sem kell, hogy mit kérek.
márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De csak hogy tisztázzuk. Engem semmi féle rosszindulat nem vezérelt amikor ezt leírtam. Csak tudni szerettem volna hogy ennek van e valami súlyosabb oka amiért nem szabad. Nekem semmi bajom sincs az eladóval csak nem értettem a szituációt.

De amit írtatok hogy folyamatosan ellenőrzik őket, akkor valószínűleg tényleg ez lehetett az ok :)

jaa és köszi hogy válaszoltatok😄

márc. 15. 19:16
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Idézném a 2-es válaszomat:"Szerintem ez gyökérség volt az eladó részéről." Illetve nem nehéz belekötni jogilag, te vetted meg a sorsjegyet, és pont azt csinálsz vele, amit akarsz, mivel a te tulajdonod. Például a gyerekednek adod. Ehhez semmi köze a pénztáros idiótának.
márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Illetve súlyosabb ok? Te és esetleg a társad felnőttként megkerestek x összeget, és ebből éltek, nyilván belefér pár sorsjegy megvásárlása. Viszont a gyerek ezt nem tudja, tehát könnyen befolyásholható, fel sem fogod, hogy mennyire. És nagyon rossz ötlet erre nevelni.
márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1es vagyok, videken es altalaban a nagyon idosek kiabalnak ram. Ha 20as az elado az is elkeri de normalisan szokta.
márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lucifer-666 ***** válasza:
50%
Kiégett vén banya lehetett. Ne foglalkozz vele, nem veled volt a baj...
márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

“Nyilvánvaló, hogy a szüleiddel voltál ott, és ebbe akár jogilag sem rossz ötlet belemenni.”


Tévedsz!

A szülőt is korlátozza a jog, hogy szeszes italt , dohányt, szerencsejátékot vásárolj!

Nem írhatja felül a törvényt, mind apád tette.


Az eladónak igaza van. Ha nem szól, kirúgják, kiskorú veszélyeztetéséért megbüntetik,

márc. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!