Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Árverésen megéri lakást,...

Árverésen megéri lakást, házat vagy inkább tulajdoni hányadot jó nyomott áron venni?Ha nem beköltözhető de 25 vagy 50% tulajdonrészen kb.75%-ot spórol valaki, tehát negyedét fizeti mint amit érne, csak évekig kell várni?

Figyelt kérdés

márc. 17. 14:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Rezsi tartozás nem tehető rá, ugye? Az azé, akinek a nevén vannak a mérőórák?
márc. 17. 14:42
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Van baj...
márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 Hogy érted?
márc. 17. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Ezekre az ingatlanokra olyan bejegyzések vannak, hogy holtig tartó haszonélvezeti jog és társai. Én nézegettem egy időben a Nav oldalán, de arra jutottam hogy nem éri meg ezekkel foglalkozni. Több az utánajárás és az intéznivaló vele. Lehet a hasznait soha nem tudja kihasználni, aki ilyen ingatlant vásárol és csak áll benne a pénze. Nyilván ha valakinek sok felesleges pénze van és tud az ilyenekkel foglalkozni vagy lát benne fantáziát, akkor természetesen tegye. De inkább az önkormányzati árveréseket nézném, azok egy fokkal jobbak. Nincsenek beterhelve a tulajdoni lapon mindennel is, de az áruk is valamivel magasabb.
márc. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 Köszönöm! Ahogy a mondás tartja:olcsó húsnak híg a leve.
márc. 17. 17:12
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Bírósági árverési oldalon lehet 1/1es, teher mentes ingatlant venni.

A kikiáltási ár alatta van a piaci árnak, de általában felverik a piaci szint köré. Szóval ugyan ott vagy mintha megvettél volna egy lakást a tulajtól.

Bivalybasznádi falusi házakat talán vehetsz olcsón. De azzal (szerintem) csak gondot veszel a nyakadba.

Tuljdonrészt vásárolni meg mi értelme van? Semmi.

márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 1/1-es, tehermentes és beköltözhető tételeket - mint az előttemszóló is említette - annyira felverik a licit végére, hogy már szinte meg sem éri a procedúrát végigcsinálni. Ez Budapestre fokozottan igaz.
márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!