Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy magánszemélynek megéri...

Egy magánszemélynek megéri személyautót lízingelni? És ha igen, akkor miért

Figyelt kérdés

#magánszemély #autó lízing #pénzügyi előny
márc. 24. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én számolgattam, inkább cégként érheti meg a lízing.
márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Cégnek azért, mert leírhatja az adójából, az áfa felét meg visszaigényelheti.


Magánszemélyként meg úgy gondolkodhatsz, hogy le akarsz-e "kötni" sok millió forintot egy autóért (vásárlás), hogy abban álljon a pénzed, vagy inkább te is úgy tekintesz a havi lízingdíjakra, mint egy rendszeres kiadásra. Nekem több ismerősöm is van, akik magánszemélyként lízingelnek. Nem olyan ördögtől vett dolog ez.

márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Cégnek megéri, főleg ha mondjuk egy futárcég avgy költöztető stb és eleve munkaeszköz az autó!


Magánszemélynek kizárt, vagy max ott van vele mint egy hiteles auóval...


Magánszemélynek a legjobban egy öreg vas éri meg max 500 ezerig, amit szétbontva, meg vas árba is kiárul annyiért mint amennyiért vette, és akkor csak azt bukja amit beletankolt.

márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy még egy van ami baromira megéri egy magánszemélynek..


Az, ha a munkahelye ad egy zsírúj elektromos kocsit, havi 30-40 ezerért telephelyen (ingyen) töltési lehetőséggel kilométer megkötés nélkül.


Az úgy simán visszahozza az árát egy év alatt, ha alkatrészbe, üzemanyagba, biztosításba is számolunk egy saját fenttartású autóval szemben.

márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fsms ***** válasza:
Nem éri meg a jelenlegi adószabályok mellett.
márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!