Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a nem...

Mit gondoltok erről a nem anyuci-apuci pénzén másztam fel dologról ?

Figyelt kérdés
Manapság a neten eléggé menő lett ezt hangsúlyozni hogy én nem apucinak köszönhetem amit elértem. Amúgy miért baj az hogy gyereket támogatnak a szülei ? Ugye az amerikai filmekben van ez a 0-ról gazdagabb leszek mint Elon Musk dolog. Ez miatt van ez ? A média hatása ez a hozzá állás ? Vagy kompenzáció hogy ezt hangoztatják ?
márc. 31. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy miért baj az hogy gyereket támogatnak a szülei?"


Mibol gondolod, hogy baj?

márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Azt gondolom a jelenségről, hogy azokban az emberekben akik nem kaptak megfelelő szeretet és szülői támogatást kialakult egyfajra kisebbségi komplexus és irigység azon embertársaik iránt akiket a szüleik természetes módon támogattak a céljaik elérése érdekében.
márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem baj, sőt. Csak akiket támogatnak, azok szeretnek felvágni és azt érzékeltetni, hogy akinek kevesebb van, az kevesebbet ér, bénább, életképtelenebb és milyen sz*r neki, bezzeg ő. Akit nem támogatnak, az folyton ezt kapja és évek alatt kialakul némi kisebbrendűségérzése, emiatt tolja a szöveget.
márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Aki apuci pénzén mászta meg a szamárlétrát, az jelentősen többször hibázhatott, mint egy szegény családból érkező. Ettől még lehet jó ember az, akinek gazdag a családja, de ne csináljunk úgy, mintha összehasonlítható teljesítményekről beszélnénk. Egy hegyvidéki fiatal, orvos dinasztiából érkezve 100-as IQ-val is orvos lesz előbb-utóbb, ugyanez a Taktaközből nagyon más.
márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk mert büszkék vagyunk rá? Ha jó helyre születsz, könnyű dolgod van. Ha nem, akkor már teljesítmény kell, hogy elérj valamit.
márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Én nem nagyon értem, hogy mit nem értesz.
márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Most komolyan az a kérdés, hogy miért "menő" az, ha valaki önerőből ért el valamit? Na ne már, hogy ezt magyarázni kelljen. :D


Egyébként azzal önmagában nincs semmi baj, ha a szülő megtesz mindent a gyereke jobb és könnyebb boldogulásáért, csak éppen nem nehéz elképzelni, hogy ez miért ad irigységre okot olyannál, akinél ez a szülői háttér nem volt meg.

Átlagos vidéki családból jövök, kiváló tanulmányi eredményekkel és szerencsésen kiválasztott egyetemi szakokkal most fogok elérni oda 30 évesen, hogy tudok venni normális önerővel egy másfél szobás panel lakást és az átlag nettó kereset kb. 2-3x-osát kerestem éveken át.

Mindeközben van olyan ismerősöm, aki amikor "kirepült" a fészekből az egyetem miatt, akkor olyan újépítésű lakást kapott, olyan autóval, ami nekem konkrétan az életem végéig nem lesz meg. Ettől az illető nem lesz szemét vagy hülye, de azért bennem is felmerült nyilván, hogy én hiába hozom ki magamból a maximumot, akkor sem fogok valószínűleg a közelébe sem érni az ő életszínvonalának, akkor sem, ha ő még a minimumot sem fogja kihozni magából.

De nyilván nálam ezerszer rosszabb helyzetben is vannak emberek. Olyan barátom is van, aki hiába volt mindigis okos, szorgalmas, nagyon-nagyon nehezen tud egyről a kettőre lépni a családja anyagi helyzete miatt.


Egy normális országban magas lenne a társadalmi régetek közötti átjárás lehetősége. Magyarul az, ha gazdag vagy, nem betonozza be teljesítmény nélkül is még a dédunokád anyagi helyzetét is. Ha szegény vagy, az meg nem jelenti önmagában azt, hogy igazából még a középosztályt sem tudod elérni, szinte mindegy is hogy mit csinálsz.

márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem az a gáz, ha valaki támogatással indul, hanem az, ha nem tud élni vele.
márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk, ha nem csak végletekben gondolkoznál...
márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!