Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az mitől függ, hogy valutavált...

Az mitől függ, hogy valutaváltáskor elkérik-e a személyi igazolványt az embertől, és/vagy alá is íratják vele a blokkot?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol kérik el, és milyen összegnél? Tőlem utoljára a nyolcvanas években kérték.
ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az összeghatárt most pontosan nem tudom, de olyan 2-300e Ft. Törvenyi kötelezettség.

Az aláírás megint más miatt, ott szoktak aláírást kérni 100 EUR-ra is, ahol nagyon át fognak verni, ezt előre aláiratják.

ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kérik el.

Nincs rá semmi adó.

Az az árrés van, amivel az adott üzlet dolgozik és kész.

Nem is tudsz bankkártyával fizetni.

ápr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Most rákeresve a szabályozásra én úgy értelmezem, hogy az egyes pénzváltók saját belső szabályzatot készíthetnek (emiatt lehet különbség az összeghatárban).
ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2017. évi LIII. törvény:


"6. § (1) A szolgáltató az ügyfél-átvilágítást köteles alkalmazni

(...)

i) * háromszázezer forintot elérő, illetve azt meghaladó összegű pénzváltás és virtuális fizetőeszköz átváltás esetén."


"42. ügyfél-átvilágítás:


a) * a 6. §-ban meghatározott esetben az ügyfél azonosítása, az ügyfél kockázati besorolása, a személyazonosság igazoló ellenőrzése, az üzleti kapcsolat és az ügyleti megbízás céljának és jellegének megismerése, folyamatos figyelemmel kísérése;"

ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát én éppenhogy kicsivel több, mint 100 000-et váltottam, mégis elkérték.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

ápr. 10. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!