Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatnám meg ezt a...

Hogyan oldhatnám meg ezt a helyzetetet, kihez vagy hová fordulhatnék még segítségért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A gondom a következő lenne..

24 éves lány vagyok, egyedül élek albérletben, emellett van 2 személyi kölcsönöm melyet korábban a családom segítésére vettem fel. Most egy váratlan kiadás miatt azonban nem tudom befizetni a törlesztőrészleteket. Az én helyzetemben egy hónap csúszás is egy egész lavinát indíthat el, hiszen ha ebben a hónapban nem tudom kifizetni a hitelt, akkor a következő hónapban egyszerre kell 2 havi törlesztőt fizetnem ami az én fizetésemhez mérten jelentős összeg, emellett pedig a lakbért is rendeznem kell, és persze a mindennapi kiadások, mint pl az étkezés, rezsi is gondot okoznak.

Anyagi segítségre lenne szükségem, kb. 300-350ezer forintra, mellyel rendezni tudnám a jelenlegi hiteltörlesztőket és a lakbért, így a fizetésemből megmaradó pénzem elég lenne a hónapban a további megélhetésre.

Gondozónőként dolgozom, így a fizetésem sajnos nem túl magas, jelenleg nincsen másodállásom, nemrégen szűnt meg ahová eddig jártam a főállásom mellett, és nem találtam még másikat. A fizetésem nem bír el több hitelt a saját bankomnál, a provident pedig friss ügyfélként tart számon, így egyelőre ott sem tudok kölcsönt igényelni (testvéremnek vagy egy kölcsöne náluk, amit az én nevemre vettünk fel, becsületesen fizeti rajtam keresztül, de csak kb 3 hónap letelte után lehet újra hitelt igényelni náluk, azt mondta az ügyintéző hölgy).

Évek óta fizetek mindent, sosem kerültem még ilyen helyzetbe, eléggé el vagyok keseredve.:(

Vagyontárgyam, ingatlanom nincsen, így a zálogház vagy a jelzáloghitel sem opció sajnos.

Szeretnék tanácsot kérni, esetleg aki volt már ilyen helyzetben, hogy hogyan tudnám ezt megoldani, milyen lehetőségeim vannak még?

Van esetleg a Providenthez hasonló pénzügyi szolgáltató? Vagy talán egy oldal, ahol magánszemélyektől lehet kölcsön kérni? Alapítvány, melyekkel érdemes lenne felvennem a kapcsolatot?

Tudom, hogy a lehető legrosszabb hitelt hitelből kifizetni, de jelenleg sajnos semmilyen más opció nem jut eszembe. Ráadásul sürgős is lenne a dolog, a lakbért a hétvégén vinnem kell a tulajnak.:(

Minden választ és tanácsot nagy hálával előre is köszönök!



ápr. 5. 09:58
 1/8 krwkco ***** válasza:
100%

Próbálj meg a hitelnyujtó banknál törlesztéshalasztást kérni.

Pl. [link]

[link]


google: hitel törlesztéshalasztás és a bankod neve

ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Beírnám a helyi facebook csoportba, hogy idősgondozást tudok vállalni x időpontokban.
ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg alkalmi munka vállalása? Bármi
ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
'testvéremnek vagy egy kölcsöne náluk, amit az én nevemre vettünk fel' - bocs', de te egy igazi balek vagy. Uszol az adossagban a csaladod miatt, akik sz.rnak segiteni, igy idegenekhez kell fordulni hogy kisegitsenek? Miert nem ok fizetik a szemelyi hitele(id) reszleteit, ha mar ok elvezik a penzt?
ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval pénteken kiírsz egy kérdést, hogy 1-2 nap alatt hogy tudnál egy átlagfizetésnyi pénzt kölcsönkapni úgy, hogy a bankok nem állnak veled szóba?

Sehogy. Ez egy átlag HAVI fizetés. Amellett miből fogod törleszteni az új hitelt is, ha a régi se ment a bevételeidből?

Hosszabb távon megoldás a bármilyen másodállás, és/vagy hagyod a gondozóit, és elmész több pénzért az Aldiba pakolni.

ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
ha a családod megsegítésére vetted fel, miért nem ők fizetik a törlesztést?
ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

"emellett van 2 személyi kölcsönöm melyet korábban a családom segítésére vettem fel"


Ok akkor oldja meg a családod, szevasz.

ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Most vegyen fel a családod hitelt.
ápr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!