Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kivegyem a pénzemet? Ti mit...

Kivegyem a pénzemet? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van a Fundamentában egy kis megtakarításom… összvissz 2 megtakarítási számla , összesen 2.5 misi. Az egyik már lejárt , a másik számla 5 éves futamidejű, még 1 évig kéne fizetnem.

Ebből a 2.5ből 3.00000ft állami támogatás. Szóval ezt tuti buknám.. meg nyilván buknám a lehetséges hitelkeretet. Ami 2 számla esetében , 2+1.8=3.8Millió lehetséges kedvezményes hitel..

Csakhogy tökmindegy , mert mellé az mai ingatlanárok mellett még kéne ugyanúgy 15-20 misi. Amit ugyanúgy felkéne venni máshonnan…

Arra gondoltam , hogyha kivenném ezt a pénzt akkor állampapírt vennék belőle. Tudom késő bánat..


ápr. 11. 08:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A Fundamentába megcsak rakom a pénzem , semmit se kamatozik. Számlavezetesi díjat is levonnak ,( ami párszáz forint ) de akkor is. Az infláció meg évről évre nő.
ápr. 11. 08:40
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Vegyél olyan helyen, ahol 10 M egy lakás, és ne vedd ki a pénzt!

Ezen kívül önerőd nincs?


5 éve már nem volt semmilyen állami támogatás a Fundamentára, 8 éve szűnt meg.... Szóval ez hogy jön ki neked?...

ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi ,de nem szeretnék egy Borsodi szegénytelepen, kis faluban a brazilok között élni:D:D

Nulla munkahelyi lehetõséggel..( 10 millioert ugyanis ennyit kapni)

Van önerõm még persze.. . De 30M minimum egy normàlis lakàs..

Az elsõ szerzõdésem az nagyon régi , csak bent maradt. A második lett kötve 2019-2020 körpl valahogy. Arra nem jàrt màr tàmogtàs

ápr. 11. 09:07
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

@09:01


nem követem a lakáskasszákat, de elvileg utána akik ilyen termékeket szolgáltatnak, elkezdtek olyan konstrukciókat értékesíteni, amik az állami támogatásosat megközelítő hozamot adnak, persze nyilván ha egy tucat feltételnek megfelelsz.


Mondjuk tény hogy már elég rég óta még úgy sem igazán megérős az LTP.

ápr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
De egyébként nyilván ha nem akarod lakáscélre fordítani, akkor megéri betenni valamieb, amivel legalább termel egy kis pénzt, és nem a semmire áll.
ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

"nem szeretnék egy Borsodi szegénytelepen, kis faluban a brazilok között élni:D:D"

Arrafele hol van lakás? Ott nincsenek társasházak egyáltalán.


Eléggé tájékozatlan vagy lakás-ügyben. Pécs vagy Mohács vagy Békéscsaba vagy Nógrád megye nem felel meg például?

Nem ott élni, hanem kiadni, hiszen a hitelt fizetned kell.



4: Köszi szépen, nem is tudtam!

ápr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nulla munkahelyi lehetõséggel"

Hát ha még munkád sincs akkor mire kapnál hitelt?

ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"nem szeretnék egy Borsodi szegénytelepen, kis faluban a brazilok között élni:D:D"

Általában 25 000 főnél nagyobb városban kezdenek lenni társasházak...

ápr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Meg néztem ,hogy elméletileg ilyen àthidaló köcsönre lennék jogosult. Hàt alapból nagyon minimàlisan jobb mint egy sima banki hitel. Plusz ott nekem kéne fizetni sokmindent értékbecslõi díj .. stb. Amit egy banki hitelnél nem feltétlen. Meg ami lényeges , hogy max 3.8ig tudnám ezt is felvenni.. hát az semmi:D
ápr. 11. 09:25
 10/18 A kérdező kommentje:
7es az adott helyen nem lennének munkahelyek.. ahol 10 millió egy lakás ott nincs normális munkahely , jó fizivul. Vagy a környék olyan…
ápr. 11. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!