Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jobban vagy rosszabbul éltek,...

Jobban vagy rosszabbul éltek, mint a szüleitek/nagyszüleitek a ti korotokban?

Figyelt kérdés

Én személy szerint körülbelül hasonlóan, de a testvéreim/unokatestvéreim között én vagyok az egyetlen, mindenki más rossszabbul és, és valahogy a többségnél ezt látom a generációmban most, 30 évesen. Hogy nemhogy nemzedékről-nemzedékre jobban élnénk, hanem lassan csúsznak le a fiatalok.


A nagyszüleim pl. huszas éveik elején kaptak a családtól egy pici egyszobás házat (nem tudom, hogy, honnan volt), ide kezdtek gyereket vállalni és építkezni, az én koromban volt 4 gyerekük, 100 nm-es Kádár-kockájuk valami 20 évnyi minimális hitellel, mindezt úgy, hogy ugye csak 8 általánosuk volt, nagyanyám dolgozni is csak 6 órában dolgozott nyudíjig.


A szüleim és testvérei mind kaptak házasságkötéskor egy-egy telket vagy a mi vagy a házastársuk családjától (ezek ilyen tsz-ből megmaradt földek voltak talán a 90-es évek elején), mindenkinek kifizették a lagzit és otthon élhettek, oda vállalhatnak gyereket, míg felépült a ház, itt mindenki 2-3 gyereket vállalt a 4 testvérből.


Aztán jött a mi generációnak, hát mi nem kaptunk egy nagy büdös semmit, se lagzit nem fizettek, se egy forint életkezdési támogatást nem kapott egyikünk sem és természetesen senki nem lakhatott otthon a párjával, mehetett albérletbe. Illetve, egy tesóm felesége kapott a szüleitől egy 2 szobás panelt, abban laknak, de amúgy mindenki a nulláról indult, így én vagyok az egyetlen, aki a férjével megteremtett egy saját családi házat, amúgy mindenki 1-2 szobás panelban él, és csak 1 gyereket vállalt, mert nem telik többre, nekünk van csak kettő, de már 3-4 nekünk se férne bele.


De a férjem oldalán is ezt látom, ahogy mennek előre a generációk, úgy tanul meg dolgozik mindenki egyre többet és mégis mindenki egyre kevesebbet engedhet meg magának 30 éves korában.



ápr. 12. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Összehasonlíthatatlanul jobban. 34 éves koromra saját házam lett, új autóm, hitel nélkül, évente egyszer külföldön, 2-3szor belföldön nyaralok. A szüleimnek meg semmijük nincs.
ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Nagyszülőkhöz képest sokkal sokkal rosszabb az egész, szülőkhöz képest is rosszabb. Semmim sincs, még munkám se egy ideje.
ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Én sokkal jobban. Saját lakásom/házam nincs, hanem bérlem a kecóm, de azt lazán kifizetem, ingatlannál jobban tejelő befektetésekbe megy a megtakarításom és rengeteget utazom, kényelmes életem van.
ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Nagysagrendekkel jobban. Nagyszuleim idejeben meg kilatasban sem volt semmilyen IT karrier, ma pedig contractorkent valogathatok az ajanlatok kozott.
ápr. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
A nagyszüleimhez képest sokkal jobb élünk. A szüleimhez képest, attól függ, mikor. Ők már a 20-as éveik elején összeházasodtak, középfokú végzettséggel jó munkájuk volt, saját házat építettek egy elég jó környéken. Balatonra jártunk nyaralni rendszeresen, de szerény, átlagos életet éltünk. Nekünk a 20-as éveinkben még semmink nem volt, mindketten tanultunk. Én sokat voltam külföldön, tanulás, munka miatt, ami sokat adott hozzá az életemhez. Ez a szüleimnek nem adatott meg. Most 40 felett vagyunk, már sokkal jobban élünk, mint a szüleim. Évi több, kisebb nyaralás, külföldön is, rendszeres étterembe járás, elektronikai, háztartási dolgok gondolkodás nélküli megvétele. Az egyik testvéremnek nyaralója is volt, most adta el 3-szoros áron, pedig csak 6 éve vette. Öcsémék új építésű házban laknak, évi többször járnak nyaralni. De ezek mi vagyunk, szerintem nem ez az átlag.
ápr. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Sokkal jobban.
ápr. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Össze sem lehet hasonlítani. Szüleim a 90-es években örültek, ha nem vitte el a házat a bank, pedig rengeteget dolgoztak és mindenen spóroltunk. Nekem a harmincas éveim közepére saját lakásom van, jártam 100+ országban (erre természetesen aránytalanul sokat költök, meg semmiképp nem nevezném normálisnak), bármikor megvehetek bármi autónál kisebb cuccot. 20 éve hasonló munkalehetőségeim sem lettek volna, Kádár atyánk idején meg aztán főleg nem.
ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Regen minden jobb volt
ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magasabb a fizum és én már tudok nyugatra utazni, jobb minőségű dolgokat venni, DE nagyszüleimnek 21 évesen már saját házuk volt, szüleim 22-24 évesen lakást vettek. Én 31 évesen albérletben tengődöm, pedig jó a fizum.
ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jobban
ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!