Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénz után egy nappal...

Táppénz után egy nappal kirándulni mentünk a családdal, a főnököm ezt szóvá tette. Tud valamiféle lépést tenni ellenem ez ügyben ami az állásomba kerülhet?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult, hogy a már rég betervezett kirándulás előtt egy héttel betegedtem meg. Mivel a táppénz épp lejárt, szerencsére a gyógyszer is hatot és már teljesen jól voltam, így elmentünk a családdal. Nem gondoltam hogy ebből bármi gond lehet, tekintve, hogy aznap már keresőképesnek voltam minősítve, illetve hétvége is volt. Raktunk ki néhány képet a közösségi oldalra, amiket a főnököm is látott. Az első műszak alkalmával közölte, hogy nem volt túl okos dolog táppénz alatt a kirándulásról képeket feltölteni. Mondtam neki, hogy akkor már nem voltam táppénzen, ám közölte hogy nem számít akkor is. Tud tenni valamit ellenem törvényesen?
ápr. 18. 12:27
 1/5 Aktív Szál ***** válasza:
62%
Törvényesen nem. Ugyanis a munkáltató nem bírálhatja felül az orvos döntését a keresőképtelenségről, a szabadság meg gondolom már korábban ki lett kérve. Bizonyos esetekben visszarendelhet szabadságról, de annak is megvannak a feltételei, szabályai.
ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BeefEater ***** válasza:
31%

Törvényesen nem. Az más kérdés, hogy pokollá teheti az életed, ha akarja.

(Egyébként attól, hogy táppénzen vagy még nem vagy köteles otthon tartózkodni. Ha táppénz alatt mentél volna el dolgozni, akkor is maximum annyit tehetne, hogy feljelenti az orvosodat.)


Miért látja a közösségi médiás fotóidat a főnököd?

ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Ezért nem kell minden jött-ment kollégát meg főnököt bejelölgetni mindenhol vagy visszaigazolni.

Mindenesetre be lehet állítani a posztoknál, hogy ki (ne) láthassa őket. A jövőben használd.

ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Ha aznap már nem voltál táppénzen, akkor nincs miről beszélni.
ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aznap már kereső képesnek voltam nyilvánítva. Illetve hétvége is volt.
ápr. 19. 19:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!