Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire lehet ingatlanvásárlá...

Mennyire lehet ingatlanvásárlásnál pofátlanul alkudni?

Figyelt kérdés

Adott egy vidéki nagyvárosban 4. emeleten lift nélküli lépcsőházas panel.

Másfél szoba 48m2.


A két szoba frissen festettnek néz ki, és jó állapotú laminált parkettás, viszont az előszoba, konyha, fürdő, wc kegyetlenül lepattant régi szocreál állapotú. Ragasztott gumipadló az is a legocsmányabb fajta, a konyhabútor még az originál, a festés is botrányos ízlésficam az előszobába és a konyhába, teljesen elüt a szobáktól. Ezt hirdetik 32 millióért. Nagy pofátlanság lenne oda menni megnézni, és adni nekik egy 25 milliós ajánlatot rá?


ápr. 22. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem nagy pofátlanság.
ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

Ez nem pofátlanság.


Mi, ingatlanfejlesztők, ingatlant mindig nagykeráron veszünk, többnyire motivált eladóktól.


A nagykerár pedig többnyire a piaci ár 50-70%-a (állapottól függően). Ha tip-top állapotban, s frekventált helyen van az ingatlan, amire semmit nem kell költeni, s azonnal hasznosítható, akkor el lehet menni 75-80%-ig.

ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Én egy 55 milliós házat 60 millióra alkudtam fel, hogy az enyém legyen. Sok sikert.
ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Évekkel ezelőtt 24,3-ra 19,5-ös ajánlatot adtunk. Elfogadták. Alkoholisták voltak és már árverezték volna a lakást. Bepróbálkozni lehet. Max elküldenek a fenébe.
ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Hármas, igen tudom, vannak akik fordítva ülnek a lovon. Ám, legyen ez a ti bajotok.
ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Ez elsősorban attól függ, hogy az eladó milyen helyzetben van.

Ha ráér neki akkor nem fog engedni, ha sürgős valamiért akkor több esélyed van.


Viszont egy ilyen ajánlat után nem szokott lenni visszaút.

Szóval, jól gondold meg, mert lehet hogy 29-ért odaadnák, de ezt elbukod mert 25-öt mondtál...

ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
#5: Bajunk? 80-at is adtunk volna érte. Most 100-at ér.
ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
Hetes, mindig minden annyit ér, amennyit a vevő hajlandó megadni érte. Mivel te nem adtad el, te csak gondolod hogy annyit ér.
ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, nem gondolom.
ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Mivel rendszeresen vásárolok ingatlanokat, nekem van erre a célra névjegykártyám. Én is motivált eladókat keresek, az ingatlan megtekintését követően mondok egy olyan (nagyker)árat, ami nekem megéri, hagyok egy névjegykártyát, tudatosítom bennük, hogy akár másnap mehetünk az ügyvédhez. Tudatosítom bennük azt is, hogy nem kell hónapokig várniuk a banki ügyintézésre, 24 órán belül (kész)pénzhez tudnak jutni. Ez általában komoly motiváció, saját statisztikáim szerint 10-ből négyen három napon belül visszahívnak, és közülük kettővel megköttetik az üzlet.
ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!